kocaeli , 24-09-2020

Yarımca’lı minik yelkencilerin sertifika sevinci

Körfez Yarımca Yelken Kulübü’nün 7-15 yaş gurubu çocuklar için düzenlediği “ Optimist Sınıfı Yaz Okulu” eğitim programı sona erdi. Kulüp antrenörleri Ebru ve Hüseyin Akça önderliğinde başarıya yelken açan 25 sporcuya sertifikaları törenle verildi

11:28:37 | 2019-10-02

HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER

51 yıldır yetiştirdiği başarılı sporcularla takdir toplayan Körfez Yarımca Yelken ve Su Sporları Kulübü’ nün yaz aylarında başlayan ve üç ay devam eden “ Optimist Sınıfı Yaz Okulu” eğitim programına 7 – 15 yaş aralığında 25 öğrenci katıldı. Kulüp yönetimi ile antrenörler Ebru ve Hüseyin Akça’ nın hazırladığı programla arzulanan hedefe ulaşan genç sporcular önceki gün düzenlenen törenle sertifika almanın sevincini yaşadı.

Körfez Olimpiyat Gençlik Merkezi’ nde düzenlenen sertifika törenine Kulüp Başkanı Recep İlgün, Yönetim Kurulu üyeleri, antrenörler, aileler ve genç sporcular katıldı. Başkan İlgün yaptığı konuşmada duygu ve düşüncelerini dile getirdi, "Ülkemizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yelken sporlarına yönlendirmek için büyük özveri ve kararlılıkla gerçekleştirdiğimiz yelken eğitiminin bu yılki bölümü sona erdi. Üç ay süren kurslar sonucunda 25 öğrencimiz üstün başarıyla sertifika almaya hak kazandı. Ben öncelikle çocuklarımıza emek veren değerli antrenörlerimize, yönetici arkadaşlarımıza, çocuklarını bizlere emanet eden siz değerli anne babalara ayrıca her zaman yanımızda olan Körfez Belediye Başkanımız Şener Söğüt'e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar’ a, TYF Başkanı Özlem Akdurak' a, Yelken İl Temsilcimiz Harun Gökten' e, İMEAK Kocaeli Deniz Ticaret Odası Başkanı Av. Vedat Doğusel’ e, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk'e ve sponsorlarımıza gönül dolusu teşekkür ediyorum.

YENİ TESİS ÖZLEMİ

Körfez Yarımca Yelken ve Su Sporları Kulübü, 51 yıldır yüzünü başarıya dönmüş bir kulüptür ve hep öyle kalacaktır. Körfez Belediyemizin yapacağı yeni tesislerin bir an önce hayata geçmesi ile birlikte daha çok gencimize imkan sağlanacak. Yine adını manşetlere yazdıracak sporcularla uzun yıllar en iyi hizmeti vereceğimize inanıyoruz" dedi. Başkan İlgün konuşmasının ardından, aldıkları eğitimle başarıya yelken açan sporcularını kutlayıp sertifikalarını verdi.
ETİKET :   Körfez Yarımca Yelken Kulübü yelken sertifika eğitim çocuk kocaeli

Tümü