kocaeli , 25-06-2019

Vali Aksoy'un Gaziler Günü mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

10:09:55 | 2018-09-18

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'un Gaziler Günü mesajı:

"Vatan topraklarını canından aziz bilip, bağımsızlığının korunması, ülkesinin her köşesinde huzur ve güvenliğinin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, Gaziler Günü’nde büyük bir kıvanç yaşıyor, şehit ve gazi ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz. 

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için vatana dönüşmesini, Bayrağımızın vatanımızın üzerinde özgürce dalgalanmasını şehitlerimizin ve gazilerimizin ulvi mücadelelerine ve  emsalsiz fedakarlıklarına borçluyuz. 

Aziz milletimiz; vatanı, istiklali ve hürriyeti için büyük bir azim ve gönül birliğiyle düşmana karşı sonuna kadar mücadele etmiş ve tarihini destansı zaferlerle süslemiştir. 

Kurtuluş Savaşı’nın da zaferle neticelenmesinde bu inanç ve azim önemli rol oynamıştır. Her geçen gün daha da güçlenen, geleceğe güven ve umutla bakmamızı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında da yine aynı inanç ve kararlılık bulunmaktadır. 

Şehitlerimiz ve gazilerimizin aziz hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere de aktarmak amacıyla bizlere emanet edilen bu vatanı ve Cumhuriyet’i birlik ve beraberlik içinde koruyarak, el birliğiyle daha da güçlendireceğiz. 

Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan silinmeyecek ve hiçbir zaman unutulmayacaklardır."

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de, Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazi unvanını vermesi, O’nun yüce kişiliğinde şehit ve gazilerimize beslediği minnet duygularının bir anlatımı olmuştur. 

Şehitlik ve gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir.           

Bu duygu ve düşüncelerle;  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimize de sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
ETİKET :   Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Gaziler Günü kocaeli

Tümü