kocaeli , 18-02-2020

Türkü-Der’den renkli 23 Nisan etkinliği

2004 yılında kurulan Kocaeli Anadolu Halk Türkülerini Yaşatma ve Tanıtma Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklarla birlikte bir türkü gecesi düzenledi

09:38:08 | 2019-04-27

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

Kentimizde 2004 yılında kurulan Kocaeli Anadolu Halk Türkülerini Yaşatma ve Tanıtma Derneği (Türkü-Der) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde güzel bir etkinliğe imza attı. Türkü-Der’in ‘Geleneksele Yolculuk’ Projesi kapsamında yetiştirdiği öğrencilerle birlikte türkü gecesi düzenlendi. Motif Atölye Kafe’de gerçekleşen geceye öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

 

VAZİFEMİZ DUYARLI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK

Kocaeli Anadolu Halk Türkülerini Yaşatma ve Tanıtma Derneği Başkanı Perihan Karakurt programın başında yaptığı konuşmada 15 yılda yüzlerce çocuğa eğitim verdiklerini belirterek “Bu süreçte bir çok insan tanıdık. Bizler hep doğaya, barışa ve çevresine duyarlı çocuklar yetiştirmeyi kendimize vazife edindik. Bu güzel gecede bizi ağırlayan Motif Atölye Kafe’ye teşekkür ederim” dedi.

Motif Atölye Kafe’nin sahibi Esra Gürsoy ise Kocaeli Anadolu Halk Türkülerini Yaşatma ve Tanıtma Derneği’nin bu önemli gecesine ev sahipliği yaptıklarından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

PEK ÇOK TÜRKÜ

Konuşmaların ardından gece Elif Gürsoy’un Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiirini okumasıyla başladı. Gecenin devamında diğer öğrenciler Çanakkale Türküsü, Gesi Bağları, İzmir Marşı gibi pek çok türküyü seslendirerek dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi. Renkli bir gece geçiren konuklar Motif Atölye Kafe’nin ev sahipliğinden de memnun kaldı.




ETİKET :   türküder motif atölye cafe 23 nisan çocuk bayram kutlama

Tümü