kocaeli , 21-02-2020

Onlar şanlı tarihimizin mimarları

Kocaeli Valiliği, 19 Eylül Gaziler Günü’nü şehit yakınları ve gazileri ağırladığı yemekli programda kutladı. Programda gazilere minnet duyguları iletilirken, şehitlerimiz de rahmet ve minnetle anıldı

15:32:18 | 2019-09-19

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen yemekli programla kutlandı. Antikkapı Restaurant’ta gazileri, yakınlarını ve şehit yakınlarını yemekte ağırlayan vali Aksoy, katılımcılarla bol bol sohbet etti. Yemeğe birçok kurum ve kuruluşun yöneticiler de katılım sağladı. Vali Aksoy’u; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yalnız bırakmadı. Programa; gaziler, şehit ve gazi aileleri de yoğun katılım sağladı.

 

 

UNUTULMADILAR

Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, eşi Aliye Denizci, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Aile ve Sosyal Politikalara İl Müdürü Bekir Yümmü, CHP İl Başkanvekili Seda Oral, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, gazi ve şehitleri anmak için düzenlenen yemeğe katılım sağladılar.

 

GAZİLER YÜRÜYEN ABİDELERDİR

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un birlikte katıldığı program konuşmalarla başladı. Günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapmak için ilk sözü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın aldı. Büyükakın, gazileri anmanın onların değerini bilmenin sadece bir güne mahsus olmadığını dile getirerek şunları söyledi: “Sizlerle bir arada olmak çok anlamlı ve kıvanç verici, böyle anlamlı günlerin kutlanmasının ayrı bir güzelliği var. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın bir sözünü sizlere hatırlatmak isterim ‘Gaziler yürüyen abidelerdir’ diyor. Siz gazilerimizin fedakarlığı olmasaydı Cumhuriyetin kuruluşu asla mümkün olmazdı. Sizlerin fedakarlığı sonucu bugün huzur içinde yaşıyoruz. Gösterdiğiniz fedakarlığın karşılığını sizlere tam anlamıyla veremeyiz ama anılmak sizler için çok kıymetli. Gaziliğin yaşatılması, milletimizin birliği ve beraberliği açısından önemli.

 

BİZ SİZİN EMRİNİZDEYİZ

Bizden ne yapmamızı isterseniz sizlere şunu söylerim: Emrinizdeyim. Bunu yüreğimin en derinliklerinden söylüyorum. Sizlere minnettarız. Başımızın üstünde yeriniz var. Gelsinler her ne ihtiyaçları varsa yapmaya hazırız. Tüm gazilerimizi minnetle ve sevgiyle anıyorum.”

Başkan Büyükakın’ın ardından Vali Hüseyin Aksoy konuşma yaptı. Aksoy, “Gaziler Günü sebebiyle düzenlediğimiz yemeğe hepiniz hoş geldiniz. Kocaeli 946 gazimiz var. Bizim kapılarımız gazi ve şehit ailelerine sonuna kadar açık. Bütün kurul ve kuruluşlarla bugün burada aynı masada aynı havayı solumaya geldik. Başta Gazi Mustafa Kemal ve diğer tüm gazilerimizi anıyor buradaki gazilerimizi de sevgi ve minnetle selamlıyorum. Gazilerimizin bize aktaracağı herhangi bir problemleri varsa dile getirebilirler çünkü bunun için buradayız. Bu ülkenin bağımsız şekilde hayatını sürdürmesi bakımından şehitlerimiz ve gazilerimizin verdiği mücadeleyi hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız” dedi.

 

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Yemeklerin yenilmesinden sonra Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, Fatiha duası okuttu. Protokol üyeleri, gazilerle ve şehit yakınlarıyla bol bol sohbet etti, onlara duydukları minnettarı dile getirdi.
ETİKET :   gaziler günü vali aksoy başkan büyükakın anma sevgi minnet yemekli program kutlama şehit gazi kocaeli

Tümü