kocaeli , 31-05-2020

Okuma-Yazma Seferberliği’ne devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ülke genelinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği Başiskele’de tüm hızıyla devam ediyor

14:45:09 | 2019-11-04

“Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla ilçede önemli projeler hayata geçiren Başiskele Belediyesi, ilçenin dört bir köşesinde faaliyet gösteren semt konaklarındaki hayat boyu öğrenme programlarına Başiskeleliler yoğun ilgi gösteriyor.

 

7’DEN 77’YE HER KESİME

Başiskele Belediyesi’nin 7’den 77’ye her kesimin eğitimi için çabaları, semt konaklarında karşılığını buluyor. Başiskele Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinin öğretileriyle Vezirçiftliği Semt Konağı’nda yeni eğitim ve öğretim döneminde açılan Okuma-Yazma Kursu’nda Başiskeleli kadınlar eğitimlerini sürdürüyor. Kurslar süresince öğrenme motivasyonunu artırmayı hedefleyen eğitimciler, çeşitli etkinliklerle kursiyerler arasında rekabeti ve öğrenme motivasyonunu artırıyor. Son olarak yapılan “Duyduğumu Yazıyorum" etkinliğinde birinci olan kursiyerimiz ödüllendirildi.

 

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Ücretsiz olarak verilen eğitimlerde okuma yazma kurslarının yaş ortalaması 60 iken katılımcıların çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Eğitimlerine devam eden kursiyerler, başarıyla tamamladıkları eğitimlerinin ardından okuma yazma belgesine de sahip oluyorlar. Çeşitli nedenlerden dolayı çocukken erişemedikleri okuma yazma öğrenme fırsatını bulamayan kursiyerler, bu eğitim fırsatını güzel ve nezih bir ortamda kendilerine sunan Başiskele Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Semt Konakları’nın Başiskeleliler için eğitim, dayanışma, paylaşma, sosyalleşme imkânı sunduğunu belirten Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Semt Konakları’nın kapılarının her yaştan her kesimden vatandaşa açık olduğunu söyledi.

 

Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında yürütülen eğitimler kapsamında Başiskele’de okuma yazma bilmeyen kalmayacak.
ETİKET :   eğitim öğretim her yaşta okuma yazma başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü kocaeli

Tümü