kocaeli , 24-08-2019

Okullarının adını zirveye taşıdılar

ODTÜ KYÖD Okulları’nın öğrencileri, önemli bir başarıya imza attı

15:22:03 | 2019-05-17

HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER 

ODTÜ KYÖD Okulları önemli çalışmaları imza atmaya devam ediyor. Son olarak 8/A sınıfından Alperen Çeli ile 7/B sınıfından Barışcan Uslu, Achieve 3000 Platformunda Dünya genelinde bir gün içinde en çok makale okuyan öğrenci seçilerek okullarının adını zirveye çıkardı.

BİNLERCE MAKALE OKUYORLAR

Günümüzde teknolojik ürünlerin eğitimdeki rolü giderek artıyor. Online platformlar, eğitim sisteminin öğrenciler üzerinde olumlu etkileri ve heyecan verici uygulamaları olan araçlar. Özel KYÖD öğrencileri de bu araçların bazılarını kullanarak çağın getirdiği yeniliklerle hızlı bir gelişim sergiliyor. ODTÜ KYÖD Okulları bu platformlardan biri olan Achieve 3000’ ü 7 ve 8. sınıflarda kullanıyor. Achieve 3000, bünyesinde yer alan ve her biri 12 farklı okuma seviyesinde tekrar yazılmış olan binlerce makale ile kişiye özel gelişimi destekliyor. 

DERECEYE GİRDİLER

Dünya basınında yayınlanmış 15 binden fazla makale; sanat, tarih, bilim ve teknoloji gibi pek çok alanı kapsıyor. Öğrenciler her gün bu platforma girerek kendilerine ödev olarak gönderilen makalelerle kendi ilgi alanlarına yönelik ekstra makaleleri okuyor. Birçok ülkede kullanılan bu platformda, öğrencilerin günlük ve haftalık okuma oranları, Türkiye ve Dünya çapında raporlanıyor. Bu alanda 8A sınıfı öğrencisi Alperen Çelik ile 7B sınıfı öğrencisi Barışcan Uslu dünya çapında bir gün içerisinde en çok makale okuyan öğrenci seçildi. Okullarının adını zirveye yazdıran başarılı öğrencilere madalya ve hediyeleri düzenlenen törenle verildi.

 

 

 
ETİKET :   ODTÜ KYÖD Okulları Achieve 3000

Tümü