kocaeli , 27-02-2020

670 öğrenci bisikletine kavuştu

İzmit Belediyesi'nin 'Haydi Bisikletle Okula' projesi kapsamında 670 bisiklet daha öğrencilere dağıtıldı

12:25:36 | 2018-10-31

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

İzmit Belediyesi’nin 'Haydi Bisikletle Okula' projesi kapsamında öğrenciler bisikletlerine kavuşmaya devam ediyor. Öğrencilerin büyük sevinç yaşadıkları bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, okul müdürleri, siyasi parti yöneticileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. Doğukışla Pazar Alanı’nda yapılan törenle Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu’nun 670 öğrenciye teslim edildi.

Törenin açılış konuşmasını Atatürk Ortaokul Müdürü Nevzat Aktaş yaptı. Aktaş İzmit Belediyesi’nin eğitime verdiği destekler için teşekkür ederken bu hizmetlerin artarak devam etmesini istedi.

 

GELİŞİME KATKISI BÜYÜK

Nevzat Aktaş’ın ardından İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen kürsüye geldi. Akmenşen, "Bugün öğrencilerimizin hissettiği duyguları paylaşıyoruz. Çocukların gönlüne girmeden onları mutlu edemezsiniz. Belediyemizin anasınıfından liseye kadar yaptığı tüm katkılar çok önemli. Bisikletler aynı zamanda çocuklarımızın gelişimine de büyük katkı sunacaktır” şeklinde konuştu.

 

AVRUPA’DA BİSİKLET, ARABADAN FAZLA

Akmenşen’in ardından İzmit Belediye Başkanı konuştu. Doğan bisikletin önemine değinerek “Bugün çocuklarımız büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde. Günlerdir hayalini kurdukları bisiklete binmek istiyorlar. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren güzel hizmetler yaptık. Türkiye’de ilk defa Okul Hizmet Masası’nı kurduk. Çünkü okullarda yavrularımız geleceğimiz var. Başlattığımız bütün projelerimiz adım adım devam etti. Çocuk Hakları Masası Türkiye’ye örnek oldu. Pişman Çocuk Dergisi 1 milyona ulaştı. Benim hiç bisikletim olmadı. Hep bunu söylerim. Aslında bisiklet bir gelişmişlik seviyesinin göstergesi. Avrupa’da arabadan çok bisiklet var. Çünkü onlar bu işe 30-40 yıl önce başlamışlar. Bizde nereden başlarsak kardır diyoruz” dedi.

 

80 BİN BİSİKLET DAĞITTIK

Doğan konuşmasının devamında “Bisiklet ekonomik bir araç. Çevreye gaz salınımı yok. Gürültüsü yok. Aksine kullananlara moral veriyor. Tansiyon, kolesterol sorunu yok. Şimdiye kadar 80 bin bisiklet dağıttık. Bundan sonra dağıtmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, öğrencilerle günün anısına bir fotoğraf çektirdi ve öğrencilere bisikletleri teslim edildi.
ETİKET :   Haydi Bisikletle Okula İzmit Belediyesi bisiklet dağıtımı İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan

Tümü