kocaeli , 22-08-2019

Nefes kesen yarışma

Türkiye Binicilik Federasyonu Anadolu Ligi Engelli Atlama Teşvik Yarışmaları Kocaeli Atlı Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde başladı

13:32:40 | 2018-08-04

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Türkiye Binicilik Federasyonu Anadolu Ligi, Kocaeli Atlı Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde başladı. Kocaeli Fuarı’nda bulunan Kocaeli Atlı Spor Kulübü Tesisleri’ndeki yarışmaya;  Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Asbaşkanı İshak Çamur, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Müdürü Sıdıka Ayşe Eren, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Elif Sarıgülle Tan ve yarışmacıların aileleri katıldı.

5 ŞEHİRDEN 50’YE YAKIN YARIŞMACI

Anadolu Ligi Teşvik Yarışmaları’na Adana, Antalya, İstanbul, Eskişehir ve Gaziantep’ten pony, yeni biniciler, yıldız biniciler ve yetişkin binici kategorilerinden 50’ye yakın yarışmacı katıldı. Teşvik yarışmaları 8 yarışmacının ‘pony’ kategorisinde yarışmasıyla başladı. Yarışmacıların heyecanı yüzlerine yansırken yakınları ve antrenörleri de bu heyecana ortak oldu.

ÖDÜLLERİ ÇİNTİMAR TAKDİM ETTİ

Pony P2 kategorisinde ise birinciliği 64,65’lik derecesiyle Kocaeli Atlı Spor Kulübü binicisi Talha Onur Kopuk elde etti. 95,56’lık zaman dilimiyle Zeynep Çizer olurken 97,24’lük dereceyi elde eden Bartu Çelebi üçüncü oldu. Pony P3 kategorisinde birinciliği 95,38 saniyelik derecesiyle Antalya Binicilik ve Atlı Spor Kulübü binicisi Uzay Alpgüner olurken ikinciliği 93,88’lik derecesiyle Muhammet Alperen Atcı elde etti. Bernur Eker ise 130,68’lik derecesiyle üçüncü oldu.  Dereceye girenlere ödüllerini gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Muzaffer Çintimar verdi.

İKİNCİ YARIŞTA DERECEYE GİRENLER

Teşvik yarışmalarının ikincisi de kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. P2 kategorisinde Kocaeli Atlı Spor Kulübü binicisi Talha Onur Kopuk 63,9’luk derecesiyle birinci oldu. İkinci sırayı Antalya Binicilik ve Atlı Spor Kulübü’nden İrem Ece Gündoğdu alırken, üçüncülüğü 77,94’lük derecesiyle Yavuz Selim Demir elde etti. Yeni biniciler kategorisinde ise Antalya Binicilik ve Atlı Spor Kulubü’nden Delfin Aydın 69,03’lük derecesiyle birinci oldu. Melis Keser 82,75’lik derecesiyle ikinci olurken üçüncü sırayı 82,82’lik derecesiyle üçüncü oldu.  Dereceye girenlerin ödüllerini Antalya Binicilik ve Atlı Spor Kulübü binicisi Zeynep Yaman verdi.

Yeni biniciler kategorisinde yapılan yarışmada ise Miray Akın, 74,67’lik derecesiyle birinci oldu. Alçin Yeşim Demir 89,44’lük derecesiyle ikinci, Deniz Gel ise üçüncü oldu. Biniciler kategorisinde Ece Şenol 79,28’lik derecesiyle birinci olurken ikinciliği Leyla Oktay, üçüncülüğü Anna Duygu Manavuşak elde etti.

Gün boyunca toplam 6 yarışmanın yapılacağı teşvik yarışmaları yarın tamamlanacak. Türkiye Binicilik Federasyonu Anadolu Ligi Engelli Atlama Yarışmaları pony kategorisi, yeni ve yıldız biniciler, bronz ve gümüş lig yarışlarıyla tamamlanacak.

 

 

 

 

ETİKET :   Türkiye Binicilik Federasyonu Kocaeli Atlı Spor Kulübü Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar