kocaeli , 11-12-2019

Mercek Sanat, Dilan Bozyel’i ağırladı

Şehrin kültür sanat etkinliklerine yön vermeye devam eden Mercek Sanat, fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel’i ağırladı

12:00:33 | 2018-11-17

Dilan Bozyel ile 7 fotoğraf söyleşi ve sergisi İzmit şehir merkezinde kent meydanı karşısında bulunan, ressam Hilal Karaman’ın sahibi olduğu Mercek Sanat’ta gerçekleşti. Söyleşi ve sergiye çok sayıda sanatsever katılırken, fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel, sanatseverlerin sorularını yanıtladı, samimiyetiyle katılanları kendine hayran bıraktı. Söyleşide fotoğraf üzerine derin bir sohbet gerçekleşti. Şehrin kültür sanat etkinliklerine yön vermeye devam edecek olan Mercek Sanat, sergileri, kültürel, sanatsal ve felsefi söyleşileriyle fark yaratmayı sürdürecek.

 

Söyleşi öncesi fotoğraflarını sergileyen Bozyel, gördüğü ilgi karşısında oldukça mutluydu. Bozyel’in fotoğraf sergisi 23 Kasım’a kadar Mercek Sanat’ta sergilenecek.

 

 

DİLAN BOZYEL KİMDİR?

1 Temmuz 1985 Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel, müzik dergilerine yazmaya başladığı dönemlerde konser/sahne kareleri çekerek başladı profesyonel fotoğraf hayatına; ardından çeşitli sanat organizasyonlarında art direktörlük yaparak piyasaya adım attı. Eğitim hayatını Londra' da sanat yönetimi, fotoğraf ve reklam dersleri alarak tamamladı. Londra' da yaşadığı süre boyunca piyasada aktif bir şekilde fotoğraf işlerine devam etti. 4 yıldır Kafa Dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Dilan Bozyel aynı zamanda da çeşitli üniversite ve kurumlarda fotoğrafçılık üzerine eğitimler vermeye devam ediyor.

 
ETİKET :   mercek sanat dilan bozyel hilal karaman kültür sanat resim fotoğraf felsefe seramik izmit kocaeli

Tümü