kocaeli , 31-05-2020

Marmara Koleji’nde heyecanlı başlangıç

Özel Kocaeli Marmara Koleji, okulların açıldığı ilk günde görkemli bir törenle yeni eğitim-öğretim yılına başladı

12:09:31 | 2019-09-09

HABER: CANDAR TÜMEĞ

Marmara Eğitim Kurumları bünyesinde Kartepe’de kurulan Özel Kocaeli Marmara Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk gününe okul yöneticilerinin, idarecilerin, öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen bir törenle ‘merhaba’ dedi. Özel Kocaeli Marmara Koleji, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasını öğrencilerin yaptığı dans ve koro gösterileriyle kutladı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesiyle ayrıcalıklı eğitimi ilimizde yaşatmaya başlayan Özel Kocaeli Marmara Koleji’nde kayıtlar devam ediyor.

 

 

BAŞARININ TEMELİ TECRÜBEDE YATIYOR

Kolejin konferans salonunda gerçekleşen açılış töreninde konuşan ilkokul müdürü Figen Kılıç, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını diledi. Başarılı öğrenciler yetiştirmelerinin temelinde 30 yılı aşkın deneyimlerinin yattığını söyleyen Kılıç, “Çocuklarımızın başarısı sadece cumhuriyetin değil dünyanın da başarısı olacak. Amacımıza ulaşabilmenin yolu, Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi çalışkan olmaktır. Bu bilinçle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini diliyorum” dedi, bu süreçte velilerin desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

 

GÖSTERİLER ÇOK BEĞENİLDİ

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek idealiyle kurulan Marmara Eğitim Kurumları Özel Kocaeli Marmara Koleji’nde eğitim hayatını sürdürecek olan öğrencilerin heyecanlı bakışları altında konuşmasını sonlandıran ilkokul müdürü Kılıç’ın arından okulun tanıtım videosu katılımcılara izletildi. Daha sonra ilkokul öğrencileri,  hazırladıkları step aerobik dans gösterisi için sahneye çıktı. Minik öğrencilerin gösterisi veliler ve öğretmenler tarafından çok beğenildi.  Alkışlarla tam not alan öğrenciler, ailelerinin gurur kaynağı oldu.

 

 

İZMİR MARŞI’NI SÖYLEDİLER

Açılış töreni, müzik öğretmeni Ender Akgüngör’ün yönetiminde kurulan çocuk korusunun sahneye çıkmasıyla daha da renklendi. Çocuklar eğitime hazır ve istekli olduklarını söyledikleri şarkılarla kanıtladı. Koronun arından Uluslararası Cambridge sınavını kazanan 3. ve 4.sınıf öğrencilerine başarı sertifikası, eğitim kadrosu tarafından verildi, öğrenciler tek tek tebrik edildi. Tören, salondaki herkesin ayağa kalkarak İzmir Marşı’nı coşkulu bir şekilde okumasıyla son buldu. Tören sonrası ilk ders zili çaldı ve öğrenciler sınıflarına giderek eğitim-öğretime başladı. 

 
ETİKET :   Özel Kocaeli Marmara Koleji okullar açıldı ilk gün tören açılış eğitim-öğretim öğrenci kartepe kocaeli

Tümü