kocaeli , 28-02-2020

Bulut: Herkes gider KOTO kalır

Kocaeli Ticaret Odası’nın geçtiğimiz yıl yapılan seçiminde göreve gelen Necmi Bulut ve ekibi, 1 yıllık görev sürecinde yaptıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaştı. Başkan Necmi Bulut, "Herkes gider KOTO kalır" dedi

11:05:35 | 2019-04-30

HABER: EYLEM SELVİ ARI

 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’da geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde başkan seçilen Necmi Bulut, ekibiyle birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı, bir yıllık çalışmaları hakkında hesap verdi. 1 yıllık süre zarfında yaptıkları çalışmaları, projeleri kamuoyuyla paylaşan Necmi Bulut, meclis başkanı Akın Doğan ve KOTO Yönetim Kurulu hem rahat hem gururluydu.

 

Basın mensuplarının yoğun katılım sağladığı toplantıda konuşan başkan Necmi Bulut şunları söyledi: “KOTO’nun Kocaeli için öneminin, büyüklüğünün, gücünün farkındayız. Görev sürecinde birinci vazifemiz hele de böylesine sıkıntılı bir dönemde yerel esnafımızın derdine çare, yarasına merhem olmak. Projelerimizle, devletin ve diğer ilgili kurumların üst kademeleriyle kurduğumuz güçlü diyalogla sorunlara çözüm üretmek, üyemizin önünü açmak, hepimizin önceliği oldu.

 

 

 

122 YILLIK ÇINAR

Ama en az bunlar kadar önemli olan bir başka vazifemiz daha var değerli arkadaşlar; KOTO’nun itibarını ve marka değerini korumak, daha da güçlendirmek... Kocaeli Ticaret Odası 122 yıllık bir çınar.

Gölgesinde serinlediğimiz, mahsulünü topladığımız, altında birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız koca bir yapı. Ve bu çınar bizlerin sorumluluğunda değerli arkadaşlar. Bizler bu çınara iyi bakar, iyi besler, iyi yaşatırsak, daha nice yıllar hepimiz gölgesinde Kocaeli ekonomisine güç katmaya devam edebiliriz. İşte KOTO yönetimi olarak bizler görev süremiz boyunca hep bu düşünceyle hareket ettik, kökünden yeni sürgün vermiş filizine kadar her birine görev ve sorumluluk verdik.  

 

GÜNLERE SIĞAMADIK

Yeni sürgün çıkarken, köklerimiz bizi besledi. Biz hep sahadaydık, yoldaydık, içinizdeydik. Çok çalıştık, güzel projeler ürettik ve bir yılın sonunda sizlerin karşısına dolu dolu çıktık. Bakanlarımızla, üst çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile bürokrasi kesimiyle, yerel yönetimlerimizle tam bir işbirliği içinde hareket ettik, faaliyetlerimizi günlere sığdıramadık. Bir yılda 700’den fazla organizasyonun içinde yer alarak Türkiye’nin örnek kurumlarından biri haline geldik.

 

14 BİN ÜYEYE HİZMET

11 bini aktif, 14 bin üyemizin çok büyük bölümüne yönelik sayısız eğitim ve danışmanlık faaliyeti gerçekleştirdik, sağlanan teşvik ve desteklerden daha çok üyemiz faydalansın diye adeta seferber olduk. Bu kapsamda son bir yıl içinde toplamda 844 üyemizi 84 milyon 65 bin TL tutarında krediye ulaştırdık.

 

 

 

15 YENİ FİRMA

Üyelerimizin finansmana erişimi noktasında tüm kaynaklarımızı ortaya koyarken, yüksek ihracat hedefinden bir milim sapmadık.

Arkadaşlarımızın ithalat ve ihracat konusundaki olağanüstü gayretleri sayesinde Türkiye’deki 365 Oda ve Borsa içinde ihracat atağını başlatan ilk ticaret odası olmayı başardık. Gururla ifade etmek isterim ki, ihracat atağımız ilk meyvelerini vermeye başladı. Kentimize son bir yılda, daha önce gümrüğün dahi yolunu bilmeyen, hiç ihracat yapmamış 15 yeni firma kazandırdık. Türk ekonomisinin içinde bulunduğu durumu atlaması için çaba gösterdik.

 

PARLAYAN YILDIZ OLSUN DİYE

KOTO Kart Projemizin yanı sıra KOSGEB’in İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı’nı en verimli şekilde hayata geçirmek için toplantılar yapıyoruz. Ne kadar çok 5 işletmeyi bir araya getirip 1 büyük işletme kurabilirsek kendimizi o kadar başarılı sayacağız. Yine yerel esnafımızı hareketlendirmek için ortak komite toplantılarımızdan çıkan sonuçları, bir rapor halinde belediye başkanlarına sunacağız, yeni dönemde de belediyelerle birlikte üyelerimiz için ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kocaeli markalarının dünya pazarlarında parlayan yıldız haline gelmesi öncelikli hedefimizdir.

 

HERKES GİDER…

Türk ekonomisinin can damarı olan Kocaeli’nin, Türkiye’nin geleceğe güvenle bakan, enerjisi ve üretkenliği yüksek bir ülke haline gelmesi konusundaki sorumluluğunda elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya devam edeceğiz. Yeni dönemde sadece üyelerimizin sorunlarını değil, şehrin öncelikli meselelerini de gündemimizden düşürmeyeceğiz. Kentsel dönüşüm başta olmak üzere Kocaeli’nin acil çözüm bekleyen konularının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Uyum içinde başarılı geçtiğine inandığımız bir yılı geride bıraktık. Ve bilmenizi istiyoruz ki KOTO’yu isimlerle değil marka değeriyle korumak hepimizin sorumluluğunda. Ahmet, Mehmet gider, Necmi gider ama KOTO kalır. İşte bu nedenle bizlerin KOTO’ya başlı başına bir marka gözüyle bakma, Kocaeli’ye çok güçlü bir marka bırakma sorumluluğumuz var. “

 

Bulut, tüm Kocaeli halkının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü ve yaklaşan Ramazan ayını da kutladı. Başkan Necmi Bulut’un ardından ise bir yıllık oda faaliyetlerini meclis üyesi Murat Barış anlattı. Barış oda faaliyetlerini tek tek sıraladı. Her daim esnafın yanında olduklarını vurguladı.

 
ETİKET :   kocaeli ticaret odası koto necmi bulut akın doğan murat barış hesap rapor faaliyet

Tümü