kocaeli , 24-08-2019

Kocatepe’nin öğrencilerinden özel başarı

İzmit Kocatepe Ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, bilgi, beceri ve hayalleri ile çok özel çalışmalara imza attı. Sergilenen eserleri büyük ilgi toplayan öğrenciler, okullarını başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadı

12:05:16 | 2018-05-17

Haber: Reha KÜÇÜKÖZLER

 

Kuruçeşme’ de bulunan Kocatepe Ortaokulu’nun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi önceki gün okul bahçesinde hazırlandı. Açılışa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, İzmit ilçe şube müdürü Ali Osman Hasanoğlu, okul müdürü Ahmet Zer, Kocatepe Mahalle Muhtarı Metin Günaydın, çevre okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile kalabalık bir topluluk katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla, alana okulun halk oyunları ekibi çıktı. Ege yöresi kıyafetleri içinde sundukları zeybek gösterileriyle alkışlandılar.

Eğitim yılı içine yayılan çalışmalarla hazırlanan sergi konusunda bilgi sunan Okul Müdürü Ahmet Zer özetle şunları söyledi. Bilim fuarları, öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlayan öğrenme yöntemlerinden biridir.  Kocatepe Ortaokulu olarak bu kapsamda 12 danışman öğretmenimizin yakın ilgisiyle çalışan 63 öğrencimiz, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik, Bilişim Teknolojileri, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak alanlarında toplam 27 proje hazırladılar. Öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimi kutluyor, açılışı onurlandıran değerli konuklarımıza teşekkür ediyorum.

Açılış kurdelesinin kesilmesiyle, öğrenciler sergiyi ilgiyle gezen konuklara projelerini anlatıp ilginç sunumlar yaptılar. Kocaeli Milli Eğitim Müdür yardımcısı Sadık Akar bu tür etkinliklerin çok yararlı olduğunu belirterek okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri kutladı, başarılarının devamını diledi.

ETİKET :   kocatepe ortaokulu bilim fuarı izmit