kocaeli , 22-08-2019

Kocaelispor için yardım kampanyası

Kocaelispor’un eski kaptanı, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın öncülük ettiği ‘Efsane geri dönüyor’ projesi kapsamında başlatılan yardım kampanyası için kentin üst düzey protokolü bir araya geldi

16:32:48 | 2018-08-13

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kocaelispor’un eski kaptanı, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın öncülük ettiği ‘Efsane geri dönüyor’ projesi kapsamında Valilik tarafından organize edilen yardım kampanyası için kentin üst düzey protokolü bir araya geldi. Vali Hüseyin Aksoy öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Emine Zeybek, CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOTO adına Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, KASKF Başkanı Murat Aydın, İŞ KUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İl Spor Müdürü Muzaffer Çintimar katıldı.

 

KOCAELİSPOR BİR ÇOK BAŞARIYA İMZA ATMIŞTIR

Saat 14.30’da başlayan toplantı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un açılış konuşmasıyla başladı. Hüseyin Aksoy, “Kocaeli, nüfus itibariyle ülkenin 10’uncu büyük şehridir ve ülke ekonomisine önemli derecede katkı sağlamaktadır. Spor kulüplerimize baktığımızda ise istediğimiz aşamada olmadıklarını görüyoruz. Kocaelispor 1966 yılında kurulan ve o günden sonra şehri en iyi şekilde temsil eden ve birçok başarıya imza atmış bir kulüptür. Bugün bulunduğu nokta hiçbirimizin arzu etmediği bir noktadır. Bunun daha iyi yerlere gelebilmesi için böyle bir organizasyon gerçekleştirilmek istendi. Şehrin dinamiklerinin katkılarıyla büyük ölçüde borç kapatıldı ve şuanda kalan borcun kapatılması adına çalışmalar yapılacaktır” sözlerini kullandı.

 

HERKESİN KATILIM SAĞLADIĞI BİR KAMPANYA

Vali Aksoy konuşmasının devamında “Bugün toplantımızda farklı siyasi partilerden milletvekilleri Kocaelispor için bir araya geldi ve hepsine teşekkür ediyorum. Kocaelispor için yardım toplamak adına bir komite oluşturuldu. Ziraat Bakası E-5 İzmit Şubesi’nde bir yardım hesabı açıldı ve temennimiz bu hesaba yardımların ulaştırılması ve sonrasında kulüp yönetimi ile durumu daha iyi noktalara taşımaktır. Bu kampanyanın geniş kitlelere taşınması amaçlarımızın başında gelmektedir. Daha az maliyetlerle herkesin katılım sağladığı bir kampanyayı ortaya koymak istiyoruz. Berberimizden, taksicimize ve toplumun her kesiminden insanımızın bu kampanyaya destek sağlaması bizim için çok önemlidir. Bu kampanya zorunlu değil gönüllü yapılacak bir kampanyadır” diye konuştu.

TOPLANAN YARDIM HER HAFTA AÇIKLANACAK

Kocaeli Valisi Aksoy Kocaelispor’a yapılacak olan yardım kampanyasını tüm kulüplere duyuracaklarını ve kampanyanın 3 aylık süreceğini belirtti. Aksoy “Toplanan miktarları her hafta kamuoyu ile paylaşacağız. Parasal yardımın dışında sponsorluk, loca ve kombine satışlarıyla da isteyen herkes destek olabilir. Zeminde bazı sıkıntılar var ve güneş panellerinin ihalesi yapıldı. En kısa zamanda teslim edilecek. Herkesin bu çalışmaya katkı sunmasını bekliyoruz” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ KENDİ ÖZ KAYNAKLARIMIZI OLUŞTURMAK

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ardından Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz konuştu. Yavuz, yönetimiyle birlikte zorlu bir görev üstlendiklerini belirterek “4 yıl önce bu şehrin en değerli markası olduğumuz Kocaelispor’a aidiyet duyduğumuz için sorumluluk alarak yola çıktık. Çok büyük zorluklar vardı. Bugün Kocaelispor’u profesyonel kulüpler içinde en az borcu olan kulüp haline getirdik. 130 milyon TL borçla başladık. Önümüzdeki yıllarda örnek olacak çalışmalara devam ediyoruz. Bizim söylediklerimizi Fenerbahçe Başkanı, Beşiktaş Başkanı da söylüyor. Önceliğimiz, kendi kaynaklarını oluşturan bir Kocaelispor oluşturmak. Negredo’nun yıllık maaşı 4 milyon 350 bin euro. Bu nedenle bizim ısrarla söylemeye çalıştığımız şey devletimizin yaptığı stada Ömerağa Mahalesi’nden Hasan, Derince'den Ahmet gibi kendi içimizden yetiştirdiğimiz futbolcularla devam etmek. Arkamızdan gelecek yönetime de temiz bir yönetim bırakmak istiyoruz. Popülist söylemlerde bulunup akşamdan sabaha başarılı olacağız demiyorum. Kocaelispor’un geçmişteki dertleri ve tasalarıyla değil, gelecekteki mutluluk ve başarılarıyla gündeme gelmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SİYASİLER SADECE DESTEK VERMELİ

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’dan sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuştu. Karaosmanoğlu “Büyükşehir olarak önemli bir riski de göze alarak kulüp borçlarının ödenmesi konusunda büyük yük aldık. 70 milyon TL. Bu parayı biz ödedik. Şahıslara olan borçlar var. Geçmiş dönemlerde 1 liralık borç 10 lira yazılmış. İyi bir kampanya olacağını düşünüyorum. Yapılamayacak olanı biz bitirdik. Bundan sonra Kocaeli halkı takıma sahip çıkacak. Siyasiler bu işin öncülüğünü yapmamalı. Bunun zararını geçmişte gördük. Biz sadece destek olalım. Her kesimden destek geldiği takdirde başarılı olacaktır” şeklinde konuştu.

SANAYİ KURULUŞLARININ DESTEĞİ YETERSİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından CHP Milletvekili Haydar Akar konuştu. Akar konuşmasında “Kocaelispor’u çocukluğumdan beri takip ederim. Sadece iç saha maçlarına değil vaktim olduğunda deplasmanlara da giden biriyim. Geçmişte yaşanan mali anlamdaki kötü yönetimler kulübü bu hale getirdi. Bahri Yavuz ve arkadaşlarının gayretleriyle 4 yılda iyi bir noktaya geldi. Artık bizim kendi çocuklarımızı yetiştirmemiz gerekiyor. Bu kentin bir milletvekili olarak Kocaelispor’a katkı sağlamak için gereken desteği sağlayacağız. Bankaya para yatırarak başlatılan kampanyanın toplumun her kesiminde başarılı olacağını düşünmüyorum. Bu kampanyayı farklı yollarla desteklemek lazım. Kocaelispor’a sanayi kuruluşlarının yeterli desteği verdiğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

TRANSFER TAHTASINI AÇMALIYIZ

CHP Milletvekili Haydar Akar’ın ardından kampanyanın öncülüğünü yapan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı söz aldı. Üst düzey protokol katılımı için “Olağanüstü manzara” diyen Sancaklı “Kocaeli’nin tüm dinamikleri burada. Ben bu kulübe 1990’ların başında geldim. Bir zamanlar deplasmanlara 10 bin kişiyle giden bir şehirdik. Bu kampanyayı sezon sonunda yapmayı düşündük ancak erken seçim kararı alındı. Artık önümüzde böyle bir engel kalmadı. Bu kampanya siyaset üstü bir kampanyadır. İnsanların her kanalda televizyonda izlediği haftasonu maçlarını iple çektiği bir dönem hayal ediyorum. Bu kampanya Kocaeli’ye birliktelik getirecek. Tüm borçları bitmiş ilk 11’deki tüm futbolcuların Türk olduğu bir kulüp hayal ediyoruz. Kocaelispor’u öyle bir konuma getirmek istiyoruz ki bundan sonra kişilere muhtaç olmasın. Borçları kapatmalı, yaz sonuna kadar transfer açılarak takıma takviye yapmalıyız. Kocaelispor’u eski günlerinden daha iyi bir noktaya getirmek istiyoruz.

Kocaelispor'a başlatılan yardım kampanyası hesabı 

Hesap No: 40176402- Ziraat Bankası-İzmit E/5Kocaeli Şubesi, İBAN NO: TR16 0001 0024 2440 1764 0250 39
ETİKET :   Kocaelispor Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yardım kampanyası

Tümü