Kocaeli Anneleri, Anne Oteli'ni yeniledi

Kocaeli Anneleri Derneği’nin büyük önem verdiği ‘Anne Oteli’ projesi düzenlenen törenle açıldı

13:42:03 | 2018-06-12

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kocaeli Anneleri Derneği’nin önemli bir projesi olan ‘Anne Oteli’ düzenlenen törenle açıldı. Dernek, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’nde bulunan Anne Oteli’ni yeniledi. Yeni yüzüne kavuşan Anne Oteli’nin açılış programına İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun yanı sıra İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Hastane Başhekimi Dr. Hüseyin Şaşkın, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

HEDEF 24 YATAK

Açılış konuşmasını hastane başhekimi Hüseyin Şaşkın yaptı. Şaşkın “Amacımız bebeği olan annelerin rahat bir şekilde istirahat etmeleri. Hastanemizde şuan 8 yatağımız bulunmaktaydı. Anne Oteli ile birlikte bu sayı 16’ya çıktı. Bundan sonraki hedefimiz 24 yatak olacak. Hastanemize, Kocaeli’ye annelerimize hayırlı olsun” dedi.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Şaşkın’ın ardından konuşan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya “Her şeyi içimize sinerek yaptık. Umarım devamında da tüm desteği Kocaeli Anneleri olarak göstermeye devam edeceğiz. Annelere ve bebeklere faydalı olup onların hayatlarına dokunabiliriz. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ANNE OTELİ BÜYÜK KAZANÇ

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu anneliğin kutsal olduğunun altını çizdi. Emiroğlu “Annelik iç güdülerinin yansımasını burada görüyoruz. Annelik duygusunu tatmayan annenin neler hissettiğini bilemeyeceğini düşünüyorum. Başkalarının aklına gelmeyecek bir şey Kocaeli Anneleri’nin aklına gelebiliyor. Bu çok önemli bir farkındalık. Hem Kocaeli için hem de anneleri için Anne Oteli çok büyük bir kazanç” şeklinde konuştu.

BAŞTAN SONA GÜZEL BİR HİKAYE

Zeynep Emiroğlu’nun ardından İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu konuşmasında “Kocaeli Anneleri başından beri hikayesini bildiğim bir film. Anne olmak gerçekten de farklı bir şey. Kocaeli Anneleri olarak evladını dünyaya getirmiş hekimlerimize, hemşirelerimize emanet eden annelerin daha rahat bir ortam sağlayabilmeleri için gönül birliği yaptınız. Başta Hande Kaya olmak üzere tüm gönül verenlere teşekkür ederim.” dedi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN DESTEĞİ ÖNEMLİ

Yoğun bir programın olmasına rağmen bu projenin açılışını duyunca her şeyi bir kenara bırakıp geldim. Günümüzde çok önemli hizmetler yapılıyor ancak sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle yapılan hizmetler toplum tarafından daha çok sahipleniliyor. Bu sayede biz de sağlık hizmetlerinde halkımızla daha iyi iletişim kuruyoruz.” diye konuştu.

ANNE OTELİ’NDE NELER YENİLENDİ?

Kocaeli Anneleri Derneği’nin geçtiğimiz ay Wellborn Otel’de düzenlenen kahvaltılı bağış organizasyonu ile Anne Oteli’nin yenilenmesi için ilk adımı attı. Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi Sorumlu Müdürü Fatih Zer ile birlikte yürütülen Anne Oteli’nin iyileştirilmesi projesi titizlikle tamamlandı. Mevcut mekana yapılan eklemeler ve yeni alanda gerçekleştirilen tefrişattan sonra yatak sayısı iki katına çıkarıldı. Ortamın fiziki şartlar düzeltildi. Yatak, baza, komidinler alındı, nevresimler yenilendi. Yeni olan her iki odanın da dolapları yenilendi, çamaşır ve kurutma makinası, mikrodalga fırın tedarik edildi. Mutfak tefrişatı yapıldı, mekan parke kaplama yapıldı. Duvar kağıdı, perdeler yenilendi ve televizyon alındı.

 

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından kurdele kesildi. Daha sonra Anne Oteli gezildi. Anne Oteli protokol üyelerinden tam not aldı.

ETİKET :   Kocaeli Anneleri Derneği Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Gürel Kaya Anne Oteli Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu