kocaeli , 25-05-2019

Kocaeli Anneleri’nden engelli sporculara destek

Kocaeli Anneleri Derneği, yaklaşmakta olan Engelliler Günü’nü unutmadı. Dernek engelli milli sporcularla bir araya geldi

16:33:43 | 2018-11-30

Engellenen insanların toplumda eşit haklara sahip olabilmesi kapsamında, yaklaşan Engelliler Günü öncesinde, Kocaeli Anneleri Derneği yine bir farkındalığa imza attı. İlimizin gururu olan engelli milli sporcu Turan Akalın’ın sesini biraz daha duyurabilmek ve genç nesillere bedensel engelin başarıya engel olmadığını gösterebilmek ve teşvik edebilmek adına İzmit Tenis Kulübü Yahya Kaptan Kortlarında özel bir etkinlik düzenledi.

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

İzmit İlçe Gençlik Spor Müdürü Engin Yaşar, Milli Sporcular, İzmit Tenis Kulübü yöneticileri, Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nden konuklarında katıldığı etkinlikte konuşan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya “Engellilerde spora gerek alt yapı gerekse sporcu sayısının artması noktasında bir parça daha farkındalık yaratmak için bir araya geldik. Özellikle bugün burada tenis sporuna dikkat çekerek daha fazla çocuğun sporla tanışmasını sağlamak için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

SPOR MOTİVASYONU ARTTIRIR

Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan ise Kocaeli Anneleri Derneği’ne teşekkür ederek, “Yaklaşan engelliler günü için farkındalık yaratan birçok etkinlik düzenlenmektedir, bunlardan en önemli ve hayata bağlayanı spordur. Spor motivasyonu artırır.  Bundan sonraki tüm projelerimizde derneğimizi de görmek isteriz. Kocaeli’de Basketbolda bir takımımız yok bu noktada da eksikliklerimizi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

HEDEF 2020 OLİMPİYATLARI

Kocaelili Milli Tenisçi Turan Akalın ise rol model olarak seçilmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek Kocaeli Anneleri Derneği’ne, İzmit Tenis Kulübü yetkilileri ve hocalarına teşekkür etti. Akalın sıradaki hedefinin 2020 Olimpiyatlarında erkekler kategorisinde Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi.

BAĞIMSIZ BİREY OLMALILAR

Ülkemize uluslararası turnuvalarda madalyalar kazandıran milli tenisçimiz Ebru Bulgurcu’da etkinlikte konuştu. Bulgurcu, engelli çocukların ailelerine çocuklarının bağımsız bir birey olmaları için erken yaşlarda spora başlamalarının büyük bir kazanım olacağına dikkat çekti. Bulgurcu ayrıca Kocaeli Anneleri Derneği’nden de bu noktada engelli ailelerine gerekli bilgilendirme ve teşvik için destek istedi.

Tenise geç yaşta başlayarak Türkiye ve Balkan Şampiyonu olan milli tenisçi Havva Türedi, sporcu sayısının artması gerektiğini ve bu noktada da herkese büyük görev düştüğünü belirterek antrenör Oğuz Ergün’e de söz vererek teşekkür etti.

Tenis oynamak isteyen engelli tenisçilere İzmit Tenis Kulübü’nde ücretsiz eğitim ve tesis imkanı verileceği müjdesinin alındığı etkinlik sonunda Ebru Bulgurcu ve Turan Akalın mini bir maç gösterisi yaptı.
ETİKET :   Kocaeli Anneleri Derneği engelliler günü

Tümü