Kartepeli çocuklar gönüllerince eğlendiler

Kartepe Belediyesi, Çocuk Kulübü’nün Kartepeli miniklerine tatil eğlencesi yaşatmak için, komşu il Sakarya’nın Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’na gezi düzenledi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayan çocuklar, gönüllerince eğlendiler

11:12:51 | 2018-07-07

YAZ DÖNEMİ DOLU DOLU GEÇECEK

Kartepe Belediyesi’nin 8-15 yaş aralığındaki çocuklar için ücretsiz hizmete sunduğu Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, çocukları yaz döneminde çeşitli aktivitelerle buluşturmaya devam ediyor. Kartepeli miniklere kitap okuma alışkanlığı kazandıran ve çocukların öğrenerek maceranın tadını çıkarmasını sağlayan bilgi evlerinde yaz dönemi dolu dolu geçiyor.

 

KARTEPELİ ÇOCUKLAR İÇİN SÜRPRİZ ETKİNLİKLER

5 bine yakın üyesi bulunan Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, düzenlediği etkinlikler ile öğrencilerin sosyal alanda yeteneklerini geliştirmesine, kültür gezileri ile yeni yerler keşfetmesine olanak sağlarken, spor etkinlikleri ile de spora olan ilgilerini arttırıyor. Okulların kapanmasıyla birlikte, Kartepeli çocuklar için sürpriz etkinlikler hazırlayan Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, çocukların deneyerek ve yaşayarak öğrenmelerini destelemek amacıyla komşu il Sakarya’nın Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’na gezi düzenledi. Güven duvarı, tırmanma kulesi, ağaç yolu, 24 istasyonlu ip parkuru, ip kaydırağı, serbest atlayış parkurlarında heyecan ve başarı duygusunu yaşayan minikler, takım halinde çalışabilme, özgüven, risk alabilme, cesaret geliştirme, odaklanma ve adrenalin gibi kazanımları deneyimlediler.

Bilgi evlerinde sanatsal çalışmalar, eğitsel faaliyetler ve birbirinden renkli oyunlar ile okul dışı zamanlarını daha verimli geçiren çocuklar memnuniyetlerini dile getirerek, hizmetlerinden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e ve emeği geçen tüm hocalarına teşekkür ettiler.  
ETİKET :   Kartepe Belediyesi Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü

Tümü