Karmek yılsonu sergisi açıldı

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen KAR-MEK yılsonu sergisi büyük beğeni topladı

10:09:44 | 2018-06-21

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen KAR-MEK yılsonu sergisi Ataevler Kültür Merkezi’nde açıldı. Açılış öncesinde hazırlanan eserler protokol üyeleri tarafından gezildi. KAR-MEK yılsonu sergisi saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlarken, Kartepe Belediyesi Halk Oyunları ekibininin gösterisi büyük ilgi gördü. Protokol konuşmaları öncesinde kursiyerler yaptıkları konuşmalarda kendilerine bu imkanı tanıyan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ettiler. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde düzenlenen programa AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Özdemir, birim müdürleri ve davetliler katıldı.  

 

ON BİN KİŞİYE KURS VERİLDİ

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan KAR-MEK yıl sonu sergisinde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “KAR-MEK yaş kriteri gözetmeksizin herkese hizmet vermektedir. Yıl sonu sergisi ile yapılan eserleri gün yüzüne çıkartıyoruz. Kartepe’de sadece bu yıl 513 kurs açılmış ve bu kurslara 1799 erkek, 7940 kadın toplam 9739 kişi katılmıştır” dedi.

 

İLK DEFA DÜZENLENDİ

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğine açılan bu kurslarla katkı verilmiştir” diyen Başkan Üzülmez “KAR-MEK kurslarına katılarak meslek edinen hemşehrilerimize El Emeği Göz Nuru çarşısında bedelsiz olarak tüketiciye ulaşma imkanını sağladık. İlk defa ilçe belediyesi olarak KOSGEB-İŞKUR işbirliğinde Girişimcilik Kursları düzenledik. Binlerce Kartepeli bu kurslara katılarak kendi iş yerlerini açma noktasına gelmişlerdir” açıklamasında bulundu.

 

ÖDÜLLÜ HİZMETLER

“Göreve geldiğimiz bu yana Kartepemizde her kesime ulaşan projeleri hayata geçirdik” diyen Başkan Üzülmez “Söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmetlerimizin halkımız tarafından kabul görmesi bizleri mutlu etmekte aynı zamanda gururlandırmaktadır. Projelerimiz aldıkları ödüllerle ülkemizde bir çok belediyeye örnek olmuştur. Kartepe’de aile olarak hizmet üretmekteyiz. Halkımız son 16 yılda hak ettiği hizmetlerekavuşmuştur” şeklinde konuştu.

 

ÜLKEMİZİN GELDİĞİ DURUM

Hizmetlerin, ülkemizde sağlanan huzur ortamının devam etmesinin istikrarın devam etmesi çok önemli olduğunu belirten Başkan Üzülmez “70 cente muhtaç bir ülkeden bu duruma geldik. Kuyruklarla yaşayan bir ülke, size verilen borçların yanı sıra talimatlarla ayakları üstünde durmakta zorlanan bir ülkeden söz sahibi ekonomik anlamda ilk on hedefinde olan bir ülke durumuna geldik. Sosyal belediyecilik anlamında belediyelerimiz tarafından vatandaşlarımıza her türlü hizmet verilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

SERTİFİKALAR VERİLDİ

AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise “Bende sizler gibi kursiyerdim. Meslek edindirme kurslarına gittim. Kadınlarımızın toplum içerisinde hak ettiği, eğitimli bireyler olma noktasında hizmet veren KAR-MEK ilçemize ayrı bir değer katmaktadır. Bu eğitimler sayesinde ebru sanatçısı oldum. Usta öğretici olarak yıllarca kadınlarımıza, kızlarımıza ebru sanatını öğrettim. Harçlığımı kazandım, çocuklarıma ve evimin ihtyaçların karşıladım” dedi. Konuşmaların ardından açılan kurslarda başarılı olanlara sertifikaları AK Parti Milletvekili Katırcıoğlu, Belediye Başkanı Üzülmez, AK Parti İlçe Başkanı Kocaman tarafından verildi. Protokol üyelerinin katılımıyla yapılan açılış sonrasında sergi gezildi.   
ETİKET :   Kartepe Belediyesi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez karmek sergi

Tümü