kocaeli , 13-07-2020

Karamürsel Yüzme Havuzu’nda sona doğru

Karamürsel’de inşa edilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda son çalışmalar gerçekleştiriliyor

14:53:52 | 2018-11-03

Karamürsel ilçesi geniş sahil şeridiyle yeşilin ve mavinin buluştuğu ilçeler arasında yer alıyor. Burada zaman zaman çeşitli su sporları aktiviteleri gerçekleştiriliyor. Dalış, yelken ve yüzme sporları Karamürsel’de yapılan su sporlarından birkaç tanesi. Bu sporlarda adından söz ettiren ilçede yeni yeteneklerin keşfi için hazırlık yapılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi pek çok ilçeye kazandırdığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzları’ndan birini de Karamürsel de inşa ediyor. Tamamlanma aşamasına gelen tesis, gelecekte yurt içi ve yurt dışında yarışacak yeni isimler yetiştirecek. 

 

TESİS İÇİ ÇALIŞMALAR

Tesis içinde süren çalışmalar kapsamında duş ve wc’lerde vitrifiye ve armatür montaj işleri yapılıyor. Yapıda merdiven korkuluk imalatı sürerken B Blokta dış cephe mineral sıva imalatı yapılıyor. C Blokta ise üst zemin kat asma tavan imalatına devam ediliyor. Yapıda elektrik asansör kabin montajı, elektrik yangın algılama sistemi montajı ve elektrik pano imalatına yapılıyor. Havuz içinde ise su yalıtımına devam ediliyor.

 

18 BİN METREKARE ALAN

Tesis, tamamlandığında su sporlarında kendini geliştirmek isteyen gençlerin eğitim yeri olacak. 18 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen yüzme havuzu toplam 5 bin 346 metrekare inşaat alanına sahip. Yapı alt zemin kat, zemin kat ve 1 kat şeklinde inşa edildi. Yapının alt zemin katında bay ve bayan spor salonları, mescit, mekanik ve elektrik teknik odaları ve wc bulunuyor.

 

YARI OLİMPİK HAVUZ

Üst zemin katta 12,50 m x 25,00 m ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 m x 7 m çocuk havuzu kafeterya, soyunma odaları, idari ofisler ve seminer salonu yer alıyor. 1.Kat ise spor salonları, 150 kişilik tribün ve wc’lerden oluşuyor. Metal kenet saç ile çatısı yapılan yapının çevresinde, andazit plaktaş ve bordür malzemeleri kullanılacak.

 
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karamürsel yüzme havuzu

Tümü