kocaeli , 09-04-2020

Kadınlar kafa kafaya verdi

İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi, İzmit Belediyesi’nin katkılarıyla İzmit Yelken Kulübü’nde ‘Kadın Başına’ programında bir araya geldi

14:55:24 | 2020-03-12

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi, İzmit Belediyesi, İzmit Yelken Kulübü ve Enkon Danışmanlık desteğiyle bir araya gelerek ‘Kadın Başına’ adlı bir seminer düzenledi. İzmit Yelken Kulübü'nde gerçekleşen seminere; Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gonca Berktay ve Kocaeli’den bir çok kadın katılım sağladı. İzmit Kent Konseyi (İKK) Kadın Meclisi’nin düzenlediği etkinlik kokteyl ile başlarken meclisi başkanı Gonca Berktay’ın açılış konuşmasıyla start verdi.

 

KADINLARIN YOL ARKADAŞI

İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gonca Berktay, İzmit’teki kadınların kendi hayatlarına liderlik yapmaları için kolları sıvadıklarını söyledikten sonra konuşmasına şunları ilave etti: “Bizler güçlü gözüken kadın olmaktan yorulduk. Çünkü kadınlar güçlü olmanın yanında güçsüz, yılgın, yorgun, mutsuz olabilir. Kadının güçlü görünme çabası o güzel ruhuna zarar veriyor. Her kesimden kadının yanında yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz.”

 

HAK VERİLMEZ, ALINIR

Gonca Berktay’ın konuşması ardından Psikolog Öykü Yıldırım Lüleci; kadının kendini geliştirme yolunda karşılaştığı engeller ve motivasyon kaynaklarını anlattı. Lüleci, kadın haklarının verilen değil alınan bir şey olduğunu ifade etti. Kadının ev ortamından iş hayatına kadar kendi hakkını araması gerektiğini söyleyerek “Değerli hissetmenizi, haklı olmanızı kimsenin inisiyatifine bırakmayın” dedi.

 

DİYET SÜRDÜRÜLEBİLİR OLSUN

Psikolog Öykü Yıldırım Lüleci'nin ardından Diyetisyen Merve Tuna ‘Aç Kalmadan Kilo Vermenin Sırları’ başlığıyla sağlıklı beslenme konusunda tecrübesini kadın katılımcılara aktardı. Tuna, Diyette yapılan hataları şöyle sıraladı: "Ekmeğin kaldırılması, öğün atlamak, aç kalmak, tek besin içeren ve popüler diyetler yapmak. Diyet yapın ama sürdürülebilir olsun” dedi.

'Kadın Başına' programı ikramlarla son bulurken, kadınlar etkinlikten memnun ayrıldı. 

 

 
ETİKET :   izmit kent konseyi kadın meclisi üyeler kadın emek izmit yelken kulübü kadın başına destek izmit belediyesi buluşma kocaeli

Tümü