kocaeli , 28-05-2020

İzmit Belediyesi Başkanlık Kupası’nda şampiyon Alikahya

İzmit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediği başkanlık kupası, nefes kesen final maçı ve ödül töreniyle sana erdi

11:42:51 | 2019-08-28

İzmit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ilk kez düzenlediği başkanlık kupasının sahibini bulduğu 12 takımın kıyasıya mücadele ettiği turnuvada final maçı Cephanelikspor Tesisleri’nde Alikahyaspor ile Başaranspor arasında oynandı. Nefes kesen maçı Alikahyaspor 2-0 kazanarak İzmit Belediyesi Başkanlık Kupası'nın sahibi oldu. Diğer yandan üçüncülük maçında ise Bekirderespor ile Gültepespor karşılaştı. Normal süresi 0-0 biten maçta penaltılar sonucunda Gültepespor kazanarak üçüncü oldu. Bekirderespor ise dördüncü oldu.

 

ALİKAHYA 2-0 KAZANDI

 

Kıyasıya rekabetin ve dostluk görüntülerinin olduğu final maçının orta hakemliğini Burak Erdem, yardımcı hakemliklerini ise Burak Can Taşkıran ve Resul Çakmak yaptı. Karşılaşmanın 27. Dakikasında ilk gol Alikahyaspor’dan geldi. Burak Çekirdekçi’nin golüyle Alikahyaspor 1-0 öne geçti. Ardından 32. dakikada Uğur Mısıroğlu’nun ayağından gelen golle birlikte skor 2-0 oldu. Başaranspor maçı çevirmek için çabalasa da başarılı olamadı. Maçın sonlarına doğru Başaranspor’un kazandığı penaltıyı Kerem Balaban gole çeviremeyince maç 2-0 sonuçlandı.

 

KUPAYI YALÇIN VERDİ

 

Cephanelikspor Tesisleri’nde gerçekleşen kupa törenine İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İzmit Belediyespor Başkanı Yusuf Erenkaya, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın, İl Hakem Kurulu Başkanı Orhan Gönen, Saha Komiserleri Dernek Başkanı Süleyman Karadaş katıldı. Şampiyon takım olan Alikahyaspor’a başkanlık kupasını İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın takdim etti. 

 

BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

 

Kupa töreninde ilk olarak konuşan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, “Turnuvaya katılan bütün takımlarımızı tebrik ediyorum. Sezon öncesi hazırlık anlamında gerçekleşen bu turnuvadan dolayı İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ekiplerine ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyorum. İnşallah bu turnuva her sene düzenlenir” dedi.

 

TÜM TAKIMLARI TEBRİK EDİYORUM

 

Ardından konuşan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, “30 Ağustos Zafer Bayramı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve demokrasi adına yaktığı meşaledir. Bize gösterdiği yoldur. Bu sebeple 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen turnuvamıza katılan tüm takımları tebrik ediyorum” dedi.
ETİKET :   İzmit Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı başkanlık kupası başarı spor Alikahya

Tümü