kocaeli , 25-05-2020

Hürriyet: İzmek'i daha yukarı taşıyacağız

Kısa adı İZMEK olan İzmit Meslek Edindirme Kurslarının yılsonu sergileri devam ediyor

12:03:35 | 2019-05-10

Çukurbağ, Kadıköy, Hanımeli kurs merkezlerindeki kursiyerlere belgeleri Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. 16 farklı branşta 804 kursiyerin eserlerinin görücüye çıktığı sergi açılışına  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  CHP belediye meclis üyesi Devrim Bal, muhtarlar, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. Kursiyerlerin ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Başkan Hürriyet “Her başarı hayal etmekle başlar, sizlerin de desteğinizle İZMEK’leri çok daha yukarıya taşıyacağız. Hem kadınlarımız hem de şehrimiz kazanacak” dedi.

 

KADINLARIMIZ VE ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ 

Hürriyet konuşmasının devamında "İZMEK’lerin hem kadınlar hem de şehir için büyük önem taşıdığına dikkat çeken İzmit Belediye Başkanı Hürriyet “ yaptıklarınızla, emeklerinizle şehrimize değer katan eserleri ortaya çıkarıyorsunuz. Emekleri, katkıları için kursiyerlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren gerçekleştirdiğimiz İZMEK açılışlarımızda üzerine basa basa vurguladığımız konuyu bir kez daha dile getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

EN BÜYÜK HAYALİM KURSLARI BÜYÜTMEK  

İZMEK kurslarının ekonomiye kazandırmak istediğini belirten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet "İZMEK’ler ilk etapta kadınlarımızın hobi anlamında bir şeyler yapması, üretmesi üzerinde başlamış olabilir ama şimdi bu kurslarımız bir üretim mekanizması haline geldi.  Ama gördüğüm bir tablo var ki, sadece kursiyerlerin katıldığı, sadece kursiyerlerin birbirine yaptığı eserleri gösterdiği, sergilediği toplum daha fazla kesiminin buraya daha fazla çekim merkezi haline getirilemediği bir alan haline dönüşmüş. İZMEK’lerle ilgili tek bir hayalim var, kurslarımızı büyütmek ve ekonomiye kazandırmak. Bundan hem kadınlarımız hem de kentimiz kazansın istiyorum. Dileğim ve bundan sonraki çabam bunun üzerine olacak" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kursiyerlere  belgeleri verildi ve sergiler gezildi.
ETİKET :   izmek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sergi

Tümü