kocaeli , 25-08-2019

GTÜ'lü öğrencilerin mezuniyet sevinci

Gebze Teknik Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi

10:42:55 | 2018-07-14

Mezuniyet törenine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, sanayici ve iş adamları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Gebze Teknik Üniversitesi okul birincisi Elshanı Kamberi ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın konuşmalarının ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy  kürsüye çıktı. Aksoy yaptığı konuşmada; “ Değerli katılımcılar, Gebze Teknik Üniversitemizin akademik mezuniyet töreninde sizlerle birlikte olmaktan ve bu heyecanı sizlerle paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu insan kaynakları üniversitelerimizde yetiştiriliyor. Birçok üniversitemizden çok sayıda genç, yetişerek Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için çaba sarf ediyor. Gebze Teknik Üniversitemiz de Türkiye’de araştırma üniversitesi niteliğindeki ilk on üniversiteden biridir. Böylesine önemli ve güzel bir üniversiteden mezun olmakta ayrıcalıktır. Gebze Teknik Üniversitemiz özellikle çevresindeki sanayi kuruluşlarıyla iç içe ve sanayinin gelişmesine de katkı sunan bir anlayışla burada eğitim ve öğretimini sürdürüyor. Üniversite sanayi işbirliği sanayi odamızın da destekleriyle belli bir aşamaya taşındı. Bundan sonrada daha iyi bir noktaya taşımak içinde bu gayretler devam edecek. Emekleri için değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Yeni rektörümüzün görevinin hayırlı olmasını diliyorum. Bir önceki rektörümüz Haluk Görgün hocamıza da emekleri için teşekkür ediyorum. ” dedi.

Vali Aksoy ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan lisansüstü eğitim gören ve dereceye giren öğrencilere mezuniyet belgeleri ile plaketlerini verdiler.

ETİKET :   Gebze Teknik Üniversitesi Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu