kocaeli , 19-09-2020

Gölcük Belediyesi konservatuvarı için yetenek sınavı

Gölcük Belediyesi konservatuvar yetenek sınavı gerçekleştirildi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer öğrencilerin heyecanına ortak olurken, bu yıl büyük bir ilgiyle 82 öğrenci yetenek sınavına girdi

15:47:30 | 2019-09-28

Bu yıl ki Konservatuvar yetenek sınavı büyük ilgi gördü, 82 öğrenci yetenek sınavına katıldı. Gölcük Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ne aileleriyle birlikte gelen öğrenciler büyük heyecan yaşadılar. Bu yıl katılımın yüksek olduğu gözlenirken, her yaştan aday olduğu dikkatlerden kaçmadı.

 

BAŞKAN SEZER’DEN BAŞARILAR DİLEĞİ

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yetenek sınavı heyecanına ortak olurken, adaylara başarı dileklerini iletti. Başkan Sezer yaptığı açıklamada; “Bugün Gölcük Belediye Konservatuarı’nın sınav günü. Biz de gençlerin sınav heyecanına ortak olduk. Konservatuarımızda; 7 ayrı branşta 50 öğrenci, 4 yıl boyunca eğitim görecekler. Bugün 82 öğrenci sınava girdi. Kıymetli hocalarımızın nezaretinde sınav heyecanını öğrencilerimizle birlikte yaşadık. Gölcük’ün sanat, kültür ve spor alanında çok daha iyi noktalara gelebilmesi ve adının bu alanlarda duyurulabilmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Konservatuarda eğitim görecek gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

 

YETENEK SINAVI 7 AYRI BRANŞTA YAPILDI

 

Yetenek sınavı, uzman eğitimci kadrosu eşliğinde; Klasik Türk Müziği Bölümü (ud, keman, ney), Türk Halk Müziği Bölümü (bağlama), Batı Enstrümanları Bölümü (gitar, piyano), Şan Bölümü (THM şan, TSM şan) branşlarında yapıldı.  Sınav komisyonunun yapacağı değerlendirme sonrası konservatuvarı kazanmaya hak kazananlar 4 Eylül Çarşamba günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yayınlanacak listeyle açıklanacak. 4 yıl boyunca kazandıkları branşta eğitim almayı hak kazanacak öğrenciler, derslere ise 05 Ekim Cumartesi başlayacak.
ETİKET :   gölcük belediyesi yetenek sınavı konservatuvar çocuk öğrenci yetenek Ali Yıldırım Sezer

Tümü