kocaeli , 25-08-2019

Gar’da 'Genç Sergi' açıldı

Kocaeli genelinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul, ve lise düzeyindeki öğrencilerin hazırladıkları karma resim sergisi ‘Genç Sergi’ adıyla açıldı

16:10:17 | 2018-05-19

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kocaeli genelinde ilk ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin hazırladıkları resimler ‘Genç Sergi’ adı altında bir araya getirildi. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Tarihi Gar Binası’nda ortaklaşa düzenlediği serginin açılışına İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İl Kültür ve Turizm Güzel Sanatlar Şube Müdürü Ahmet Özsağır, öğrenciler ve davetliler katıldı.

YENİLİKÇİ DÜŞÜNMEK ÇAĞIN GEREĞİ

Serginin açılış konuşmasını Görev yaptığımız tüm okullarda kendini ifade edebilen, ufku açık bireyler yetiştirmeyi görev edinmiş bulunmaktayız. Yaratıcı olmak bugün tüm meslek gruplarında artık zorunluluk haline gelmiştir. Yenilikçi düşünmek, yeni fikirlere açık olabilmek çağımızın gerektirdiği temel öğelerdir. Bugün burada eser sahibi gençlerimiz bu bakış açısında ilk adımlarını atmış, o kocaman yüreklerini ortaya koyarak cesaretlerini ve yeteneklerini göstermişlerdir. Her birini kutlarken ceplerinde birer hazine olarak taşıyacakları yeteneklerine sahip çıkmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

GENÇLERİN YETENEKLERİNİ ÖNE ÇIKARMALIYIZ

İl Kültür ve Turizm Güzel Sanatlar Şube Müdürü Ahmet Özsağır ise konuşmasında gençlerin yaptığı eserlerin hepsinin iyi olduğunun altını çizdi. Özsağır “Gençlerimizin yeteneklerini resim ile ifade etmelerini sağlamak amacıyla Genç Sergi’yi düzenledik. Gençlerimiz spor ve müzikte yeteneklerini nasıl sergiliyorsa sanat alanında da yeteneklerini öne çıkarmak için serbest konulu 50 × 70 ölçüsünde tamamen serbest bırakılarak gördüğünüz bu harika sergi oluştu. Sergide çalışması bulunan tüm öğrencileri ve görsel sanat öğretmenlerini kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

105 ESERDEN OLUŞUYOR

41 Sanat Öğretmen Grubu tarafından hayata geçirilen çalışmalarda öğretmenler Nilüfer Oruç, Tuba Ok, Özlem İlbay Çelik, Kemal Avcı ve Enis İnan görev aldı. Toplam 105 tual çalışmasının yer aldığı eserler 23 Mayıs’a kadar sanatseverlere açık olacak.
ETİKET :   genç sergi İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar İl Kültür ve Turizm Güzel Sanatlar Şube Müdürü Ahmet Özsağır

Tümü