kocaeli , 05-08-2020

Dijital Baba öğrencilerle buluştu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aysel Çetinkaya sosyal medya uzmanı Mahmut Han Gediz’i dersine konuk etti

17:52:55 | 2019-05-16

 HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Akademisyen Dr. Aysel Çetinkaya alanında uzman isimleri öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor. Çetinkaya son olarak ‘Haber Üretim Süreci’ dersinde Uçan Adam ve Dijital Baba hesaplarının sahibi sosyal medya uzmanı Mahmut Han Gediz’i ağırladı. Gediz'in tecrübelerini aktardığı derse öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

 

BAŞLANGIÇ HİKAYESİNİ ANLATTI

Afrika’ya ve Ortadoğu’ya yaptığı seyahatlere nasıl başladığını anlatarak konuşmasına başlayan Mahmut Han Gediz “Ben bu yerlere sadece gezme amaçlı gitmiyorum. Genelde kısa film yada fotoğraf çekmek için gidiyorum. İlk olarak 2012 yılında fotoğraf çekmek için Etiyopya’ya gittim. Bir yardım derneğiyle birlikte gitmiştim. Oradaki çekimleri ve gördüğümüz hikayeleri paylaştıktan sonra çeşitli derneklerden teklifler geldi” dedi.

DİJİTAL ANNE ÇOK AMA BABA YOK

Kendisine söylenen lakabın sevdiğini ve patentini aldığını belirten Gediz “Sürekli farklı şehirlere gittiğim için takipçilerim bana ‘Uçan Adam’ demeye başladı. Bende bu ismi sevdim ve patentini aldım. Sonrasında dijital mecralarda annelerin çok fazla olduğunu gördüm. Neden babalar bu kadar aktif değil dedim. Bende ‘Dijital baba’ isimli bir hesap oluşturdum. Kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü. Çok fazla takipçim olmamasına rağmen sponsorluk teklifleri alıyorum. Geçtiğimiz ay ‘Yılın Çocuğa Değer Katan Sosyal Medya Fenomeni’ ödülünü aldım” ifadelerini kullandı.

DİJİTALDEN KAÇIŞ YOK

Sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini belirten Mahmut Han Gediz “İçerik üretirken daima bir amaç ve plan dahilinde ilerleyin. Bunu yaparken istikrarlı ve düzenli bir şekilde yapmalı ve hikayesi olan içerikler paylaşmalısınız. Dijital tamamen gündemimizde ve bundan kaçış yok. Bu nedenle bizlerde dijitale uyum sağlamalıyız” dedi.

Yaklaşık 1 saatlik sunumun ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla Dr. Aysel Çetinkaya’nın ‘Haber Üretim Süreci’ dersi tamamlandı.
ETİKET :   Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Doktor Aysel Çetinkaya sosyal medya uzmanı Mahmut Han Gediz Mahmut Han Gediz

Tümü