kocaeli , 22-02-2020

15 dakikada 10 yaş gençlesin!

Ameliyatsız estetik işlemler arasında en popüler uygulamalardan biri olan dolguyla, 15 dakikada 10 yaş gençleşmek mümkün

11:18:26 | 2019-09-09

Ameliyatsız estetik işlemler arasında en popüler ikinci uygulama dolgulardır. Dudak büyütme, burun ucu kaldırma, burun eğriliğini düzeltme, elmacık kemiklerini belirginleştirme, yanak çukurlarını giderme, dudak-yanak çizgisi derinliğini azaltma, göz altı çukurlarını yok etme, çene hattını belirginleştirme; kırışıklık tedavisiyle düzelmeyen çizgileri ve yüzde herhangi sebebe oluşan boşluğu doldurma gibi pek çok alanda uygulanan dolgu işlemlerinin etkisi anında görülür.

Uygulamada kullanılan dolgu maddesi, hyaluronik asit içerir ve hyaluronik asit, vücudumuzda zaten var olan bir maddedir. Dolgu uygulamaları, muayenehane ortamında gerçekleştirilir. Dolgu uygulanan bölgede ne kadar şişlik oluşacağı, kişinin isteğine ve kullanılan dolgu miktarına göre değişir. İşlem sonrasında anında hacimsel artış oluşur.

En önemli noktalardan biri, uygulama sonrasında yapay görünüm oluşmamasıdır. Örneğin, dudak dolgusunda, dudaklarınızı istediğiniz kadar büyütebiliriz. Bununla birlikte doğal bir görünüm istiyor ve ‘Çok dolgun olmasın’ diyorsanız, işlem sırasında elinizdeki aynayla hekimi yönlendirebilirsiniz. Aynı şekilde, doğal görünümü bozmayacak düzeyde, daha fazla dolgu kullanarak belirgin dudaklara da sahip olabilirsiniz. İşlemin en önemli avantajlarından biri de kişilerin günlük hayatına hemen dönebilmesidir.

 

 

KALICILIĞI BİR YIL

Dolgu maddelerinin kalıcılığı ortalama 1 yıldır. Bu süre kullanılan ürünün çeşidine ve kişinin vücudunun dolgu maddesini eritme süresindeki farklılığa bağlı olarak 6 ay-1,5 yıl arasında değişir. 1,5 yıl içinde, uygulanan bölgedeki dolgu yavaş yavaş vücut tarafından emilir. Diyelim ki 8 ay sonra dolgu miktarındaki azalmayı fark ettiniz ve uygulamanın ilk halindeki görünüme yeniden kavuşmak istediniz… O zaman, uygulama alanına yeniden fakat ilkinden daha az miktarda dolgu uygulanabilir.

Yorgun görünüm ve yüzdeki sarkmalar nedeniyle dolgu yaptırmak isteyen kişilerde, yüz bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Gerçekten de göz altı çukurları; orta yüzdeki sarkma ve yağ dokuların aşağıya kayması; burun-dudak çizgisinin derinleşmesi, çene hattındaki düzensizlik ve sarkma sizi daha yorgun ve yaşlı gösterir. Bu gibi durumlarda yüz bütün olarak ele alınır ve ihtiyaç bölgelerine uygulama yapılırsa, belirgin bir düzelme ve tatmin sağlanır. Böyle bir uygulama sonrasında; anestezi almadan, iş günü kaybı yaşamadan, iyileşme süresi gerekmeden, olası ameliyat risklerini göze almadan, sadece enjeksiyonla 5-10 yaş daha genç ve dinç görünebilirsiniz.

 

ÇENE DOLGUSU ÇOK POPÜLER

Dolgu uygulamaları arasında en sık uygulananı, daha çekici dudaklara sahip olmak isteyenlerin tercihi dudak dolgusu. İkinci sırada ise göz altı dolgusu geliyor. Elmacık kemiklerini belirginleştirme, yanak çukurlarını giderme ve burun dudak çizgisinin derinliğinin azaltılması için yapılan uygulamalar; orta yüzdeki sarkmayı tedavi etmek için de yapılır.

Çene dolgusu (jaw line) ve burun dolgusu da son yıllarda oldukça sık tercih edilen, popüler uygulamalardır. Yüz oranını sağlamak ve daha çekici bir görünüm oluşturmak için yapılan çene dolgusu, özellikle genç kadınlarda yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Burun dolgusu ise nefes alma problemi olmayan ve burun şeklinden rahatsız olan kişilere uygulanabilir. Eğri burun ya da kemerli burun görüntüsünün giderilmesinde ve burun ucunu kaldırmada başarılı sonuçlar sağlar.

Cerrahi işlemlere duyulan ihtiyacı azaltan dolgu uygulamaları erkekler tarafından da oldukça ilgi görüyor. Yüzün bir çok alanında kullanılabilen dolgu, önümüzdeki yıllarda en sık uygulanan ameliyatsız estetik yöntem olacak gibi görünüyor.

 

İLETİŞİM

Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sk. No:23 K:2 D:2 İzmit / KOCAELİ

Web: www.ilgidincok.com

Telefon: 0505 154 46 48

Facebook: /drilgidincok

Instagram: @drilgidincok
ETİKET :   ilgi dinçok doktor estetsiyen gençlik dolgu botoks güzellik kadın erkek çene dudak alın kaş yüz elmacık kemiği burun dolgusu ameliyatsız estetik kocaeli

Tümü