kocaeli , 25-05-2020

'Büyükşehir 153' halkın hizmetinde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 153 Çağrı Merkezi’nin yeni hizmet binasının tanıtım programı gerçekleştirildi

13:52:45 | 2018-12-19

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

Plaj Yolu Cumhuriyet Mahallesi’nde yaklaşık 1 yıldır hazırlıklarını sürdürülen Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi’nin yeni hizmet binası düzenlenen programla tanıtıldı. Yeni yüzüyle 90 kişilik ekiple birlikte 7/24 hizmet verecek olan 153 Çağrı Merkezi’nin açılışı yapıldı. Törene Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başkanvekili, Zekeriya Özak, Genel Sekreter İlhan Bayram, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık ve çok sayıda davetli katıldı.

 

SİYASETÇİLERİN BİR KULAĞI HALKTA OLMALIDIR

Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “ Devlet yönetiminde ve yerel yönetimlerde iletişim çok önemli bir konu. Halkın görüşlerine değer vermek, fikirlerini almak, hayallerini anlamak bana göre çok önemli. Bu konusu siyaseti de ilgilendirmektedir. Siyasetçilerin bir kulağı halkta olmalıdır. Ancak bu çok fazla kolay bir iş değil.  Her vatandaşın bir telefon ile bizlere ulaşabilmesi gerekmektedir. İnanıyorum ki 153 Çağrı Merkezi halkın tüm isteklerine karşılık verecektir.  Bu hizmetin hayallerimizin gelişmesinde büyük katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

 

BIKANLAR BAŞARILI OLMAZ

Sözlerine devam eden Karaosmanoğlu “ Bıkan, yılanların bu işte başarılı olamaz. Ben bizzat vatandaşı meşgule atan bir çalışanı yakaladım. Hemen işine son verdirdim. Ama ben inanıyorum ki 153 Çağrı Merkezi ile kalitemizi artıracağız.  Çok şükür Büyükşehir Belediyesi olarak sistemimizi kurduk. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sadece başkanın ağzından çıkacak sözle hareket eden bir sistem yok.  Her gün kalitemizin arttığını, sistemimizin yükseldiğini görüyorum. Vatandaş, ben derdimi anlatamadım demeyecek. Vatandaşa sonuç olarak da döneceğiz” şeklinde konuştu.

KESİNTİSİZ İLETİŞİM

Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi, vatandaşın ilettiği her konuyu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için farklı birimlerle koordineli şekilde çalışıyor. Eğitimli ve deneyimli personeliyle kaynakların verimli ve etkin şekilde kullanıldığı merkezde vatandaş memnuniyetiyle gelecek odaklı yaklaşım en üst düzeyde tutuluyor. Sürdürülebilir gelişimi destekleyen merkez; uluslararası standartlarda, sosyal sorumluluk bilinciyle vatandaşla kesintisiz iletişim sunuyor.

KALİTE, ŞEFFAF, HIZLI, GÜVEN

Katılımcı ve çoğulcu yönetim anlayışına sahip Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi; “kalite, şeffaflık, adalet, hız, etkili iletişim, samimiyet, güven ve gizlilik" gibi değerleri de ön planda tutuyor. Vatandaşlarına, ‘’Arayın, bağlanın, gönderin, Kocaeli’yi birlikte yönetelim’’ sözleriyle seslenen Büyükşehir, hayata geçirdiği 153 Çağrı Merkezi’nde güçlü, bütünleşik, samimi ve kesintisiz iletişimi odaklıyor. Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi’ne halkımız; her türlü talep ve önerileri için 153 numaralı hattın yanı sıra web sitesi www.buyuksehir153.com, iletişim merkezlerinde yüz yüze ve mobil cihazlardan(IOS&Android) ulaşabiliyor.

FERAH VE MODERN YENİ BİNA

Kocaeli’nin ortak yönetim platformu olarak, halkımızın hizmetinde. Şehrin talebini anlıyor, çözüyor ve halkımıza bilgi veriyoruz. Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi’yle halkımız; her an, her yerden, her mecradan Büyükşehir’e ulaşabiliyor. Merkez için ferah ve modern bir yer oluşturuldu. Binanın doğu bölümündeki geniş kısım çağrı merkezi olarak düzenlendi. Fuaye kısmına ilave asma kat inşa edildi. Yeni oluşan kısımda bay-bayan mescit, bay-bayan wc, dinlenme alanı ve ısıtma merkezi kuruldu. Çağrı merkezi alanında ise bölme panellerle bilgi işlem, sosyal medya, dijital medya, vardiya planlama, revir, görüntülü çağrı, psikolog, arşiv, toplantı odası, kalite yönetim ve süpervizör birimleri bulunuyor.

TÜM HİZMETLER TEK BİR NUMARADA

153 Çağrı Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetlerini tek bir numara üzerinde topluyor. Çağrı merkezinde 90 kişilik ekip 7/24 hizmet veriyor. 153 Çağrı Merkezi’ne ulaşan vatandaşların talepleri alınarak, personel tarafından ilgili birimlere aktarılıyor. Başvuru yapılan birimden gelen cevaplar ise vatandaşa iletiliyor.

GÜNDE 2 BİN 500 ÇAĞRI

Her gün ortalama 2 bin 500 kişi tarafından aranılan 153 Çağrı Merkezi, vatandaşlar ile belediye arasında iletişimi sağlayarak, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında hizmet veriyor. Çağrı merkezinde vatandaşların sorunlarını dinleyen görevliler, sosyal medyadan, web sitesinden ve mobil uygulama üzerinden gelen taleplere de anında cevap verebiliyor. İstekte bulunan vatandaş talebinin ne durumda olduğunu da bu merkezden öğrenebiliyor.

 

 
ETİKET :   153 çağrı merkezi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Tümü