kocaeli , 30-11-2020

Biz çok sevdik

İşte tatil bitti, okullar açıldı. Şimdi hem öğrencileri hem de velileri ders çalışma stresi sardı. Bizler de bu ay sizler için ‘Ders çalıştırmayı nasıl sevdirebilirim?’ sorusunun cevabı olabilecek birkaç iyi fikri derledik.

12:16:10 | 2018-10-10

HAZIRLAYAN: ASLI GENCAL-BÜŞRA SAVAŞ UÇARI

 

 

MatiMino / Mati

Mati firmasının 4 oyunundan biri olan MatiMino; matematikle oyunu birleştiren bir ürün. Çocuklara, aileleriyle birlikte oynarken matematiği eğlenerek öğrenme fırsatı sunan bu dört işlem oyununu biz çok sevdik.

 

Lonpos Pyramid 101

3 yaştan başlayarak yetişkinlere kadar tüm yaş gruplarına hitap eden; güçlü dikkat ve konsantrasyon gerektirdiği için dikkat eksikliği, hiperaktivite, öğrenme güçlüğü tanısı konmuş çocukların gelişme ve ilerlemesini sağlayacak bu zihin geliştirme oyununu biz çok sevdik.


Ada’nın Planı / Jeanne Kraus


Amerikan Psikoloji Derneği  APA Psikolojik Hikayeler Serisi’nden olan; ödev, ders düzeni, konsantrasyon ve çalışma ortamı düzeni gibi konularda zorluk çeken çocuklara, 10 basamaklı bir çözüm planını Ada’nın ağzından hikayeleştiren bu kitabı biz çok sevdik.

 

 

Çocuğuma Ders Çalışmayı Sevdirme Yöntemi/ Mustafa Yurttaş


Günümüzde her yaş grubundaki öğrencinin ortak sıkıntısı olan ders çalışma sorunsalına, velilere yol göstererek çözüm önerileri sunan, beynimizi doğru kullandığımızda öğrenmenin verimli ve eğlenceli bir hal alacağını anlatan bu kitabı biz çok sevdik.
ETİKET :   biz çok sevdik aslı gencal büşra savaş uçarı kitap çocuk eğitim

Tümü