Bilimin merkezi Kartepe'de

Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen bilim şenliği büyük ilgi gördü. İlçe genelinde 13 okul tarafından açılan stantlarda icatlar sergilenirken, özellikle yazılım teknolojileri beğeni topladı

14:53:38 | 2018-06-23

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen Kartepe Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği işbirliğiyle yürütülen “Düşünen Gençlik Üretiyor” projesinin faaliyetleri arasında yer alan Kartepe Bilim Şenliği büyük ce coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

GENİŞ KATILIM

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilim şenliğine AK Parti Milletvekili adayı Enver Zengin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut, TÜGVA Kartepe İlçe Temsilcisi İsmail Yaşar ve davetliler katıldı.      

DÜŞÜNEN GENÇLİK

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrasında başlayan Kartepe Bilim Şenliği’nde sırasıyla TÜGVA Kartepe İlçe Temsilcisi İsmail Yaşar, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, düzenlenen bilim şenliği hakkında düşüncelerini paylaştılar. Son olarak kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Geçmiş yıllarda düşünen gençlik istenmiyordu. Bizim zamanımızda bilim adına, üretim adına düşünmesine engel olunan bir gençlik vardı. Şimdi ise düşünen gençlerimizin önü sonuna kadar açıktır. Çocuklarımıza bilim adına ne yapmak isterse buna imkan sağlanıyor. Her yerde çocuklarımızın ufkunu ve vizyonunu geliştirecek bilim fuarları yapılmaktadır” dedi.     

DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLDUK

“Başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çocuklarımıza verdiği değer olmak üzere devletimizin bütün imkanları gençlerimize sunulmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “Çocuklarımız bende yapabiliyorum, üretebiliyorum demektedir. Gençlik düşündükçe ülkemizin önü açılmaktadır. Teknoloji yarışlarının yaşandığı günümüzde ülkemizin düşünen gençlere ihtiyacı vardır. Dışa bağımlılığımızın azalması ile bugün İHA’larımız yapılmaktadır. Yapılan teknolojik yatırımlarla kendi teknolojimizi üretiyoruz. Dünya ile yarışabilir duruma geldik. Devletimiz bu yönde gereken desteği vermektedir. Bizden hiçbir şey olmaz düşüncesi ülkemizde bitmiştir. Bizi engellemek isteyen çevreler vardır. Buna izin vermemeliyiz” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından Kartepe Bilim Şenliği’nde icatları ile gösteri yapan okulların stantları ilçe protokolü tarafından gezildi.

STANT AÇTILAR

Kartepe Bilim Şenliğin’de stant açan okullar; Eşref Uslu Ortaokulu, Şehit Piyade Üstteğmen Murat Hasırcıoğlu Ortaokulu, 17 Ağustos Ortaokulu, Dürdane Özdilek Ortaokulu, Eşme Ortaokulu, Kubilay Ortaokulu, Kamer Öncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pirelli Anadolu Lisesi, Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kartepe Anadolu Lisesi, Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kartepe Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi’nin yanı sıra Kartepe Mucit Atölyesi, Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, KOÜ, Kocaeli Bilim Merkezi, SEKA Kağıt Müzesi, MAD SCIENCE ve TÜGVA

 
ETİKET :   Kartepe Bilim Şenliği Kartepe Belediyesi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez

Tümü