kocaeli , 16-07-2020

Avrupalı öğrencileri ağırladılar

75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu AB 4. Erasmus Plus ‘Museumholics’ projesi kapsamında İspanya, İtalya, Romanya, Polonya ve Litvanya’ dan İzmit’ e gelen misafirleri ağırladı

12:30:33 | 2019-11-14

HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER

 

İzmit 75 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu AB 4. Erasmus Plus ‘MUSEUMHOLICS’ projesi kapsamında İspanya, İtalya, Romanya, Polonya ve Litvanya’ dan proje ortaklarıyla birlikte çalışmalarına devam ediyor. Proje ortağı ülkelerin karşılıklı çalışma ziyaretlerine İzmit 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ev sahipliği yapıyor. Misafir ülkelerden önceki gün gelen öğretmenler okul bahçesinde coşkulu bir etkinlikle karşılandı. Okul müdürü Tamer Terzi, proje koordinatör öğretmeni Hanife Yolcu, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman, öğretmenler, öğrenciler ve veliler Avrupalı misafirlerini halk oyunlarıyla karşıladılar, birlikte halay çektiler.

 

 

DOLU DOLU BİR HAFTA

Okulu gezip, çeşitli konularda bilgi alışverişi yaptılar, İzmit’ e gelmeden önce iki günü İstanbul’ da değerlendiren proje ortakları, tarihi, kültürel varlıkları ve coğrafi güzelliklerine hayran kaldılar. Buradan geldikleri İzmit’ te proje kapsamındaki sunumlarını paylaşacak olan misafir öğretmenler program çerçevesinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek. Kocaeli Bilim Merkezi’nde kodlama eğitimi alacak olan öğrenciler, Seka Kağıt Müzesi’nde ise kağıt yapım atölyesine katılacak. Hafta sonunda ülkelerine dönecek olan ‘MUSEUMHOLICS’ proje ortakları çalışmalarını 2020 yılı içinde İtalya sonrasında da İspanya ziyaretleriyle sonlandıracak.
ETİKET :   okul eğitim avrupalı misafir 75.yıl cumhuriyet ortaokulu izmit kocaeli

Tümü