kocaeli , 12-07-2020

Atatürk’ün Karamürsel’e gelişinin 86. Yıldönümü kutlandı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Karamürsel’e gelişinin 86. Yıldönümü düzenlenen törenle partililer ve vatandaşların katılımıyla Atatürk anıtı önünde kutlandı

15:16:29 | 2019-07-25

 

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Vekili Mesut Çetinkaya,  Cumhuriyet Savcısı İrfan Deniz Çapkın, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel,  MHP ilçe Başkanı Çetin Öksüz, CHP İlçe Başkanı Suat Ülkü, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Münteha Purut, belediye meclis üyeleri,  daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı kutlama töreni Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi.

Tören programı kapsamında Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunuldu. Yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşıyla Bayrağımız göklere çekildi. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Karamürsel’e gelişinin 86. Yıldönümü kutlama töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karamürsel Belediye Başkan Vekili Mesut Çetinkaya yaptı.

 

AYNI MUTLULUK VE GURURLA ANILDI

 Mesut Çetinkaya yapmış olduğu konuşmada 86 yıl önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü karşılamanın gururunu yaşayan Karamürselliler ile bugün aynı mutluluk ve gururu yaşadıklarını belirterek “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran dolu kalplerimiz ile heyecan, mutluluk ve gururla atamızın huzurunda yer almaktayız.

 

‘YA İSTİKLAL YA ÖLÜM’

Gazi Mustafa Kemal; İlçe Askerlik şubesindeki incelemeleri sırasında, 4 Kez işgale uğradığı halde bağımsızlık mücadelesinden vazgeçmeyen, Anadolu’nun pek çok yerinde olduğu gibi Ya İstiklal Ya Ölüm parolası ile kenetlenerek, Kuvayı millîye ruhuyla direnişe geçen Karamürsel Halkı için şu onur verici sözleri söylemiştir. 

“Karamürsel Halkı, İstiklal savaşında çok çalışmış, kadını ve erkeği ile cepheye silah ve cephane taşımış, işgal hareketlerine karşı üstün bir kahramanlıkla mübadelede bulunmuştur. Bu sebeple burayı ziyaret etmekten son derece memnunum” Ulu Önder Atatürk iki buçuk saat süren incelemelerini tamamlayıp çarşıdaki caddelerinin genişletilmesine ilişkin gerekli görüş ve fikirlerini de belirterek aynı gün ilçemizden ayrılmıştır” dedi.

 

Tören Başkan Vekili  Mesut Çetinkaya’nın yapmış olduğu konuşmanın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Atatürk’ün Karamürsel’e acar motoruyla gelişi canlandırılmasıyla sona erdi.

 
ETİKET :   Önder Mustafa Kemal Atatürk Karamürsel geliş 86. yıldönüm kutlama

Tümü