kocaeli , 18-02-2020

Annelerden öğrencilere anlamlı kermes

Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi, üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamasına destek olmak için kermes açtı

13:20:18 | 2018-12-18

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi, üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak amacıyla Sanat Sokağı’nda kermes açtı. İkinci el eşyaların satılacağı kermesin gelirleri, 40 öğrenciye burs imkanı olacak.

GELİRİ 40 ÖĞRENCİYE 

Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Dernek üyeleri, 40 bursiyer öğrencisi için Sanat Sokağı’nda kermes açtı. Öğrencilere destek olmak için her yıl birçok kermese ev sahipliği yapan derneğin, bu yıl ilki olan ve ikinci el eşyaların satıldığı kermesin gelirleri öğrencilere aktarılacak. Bugün açılan kermes, perşembe gününe kadar açık kalacak.

ÖĞRENCİLERE KATKI SAĞLAYACAK

Kermesin amacıyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi Başkanı Halide Özden Koçyiğit, “İkinci el eşyaların satıldığı bir kermese ev sahipliği yapıyoruz. Bu senenin ilk kermesi. Elde ettiğimiz gelirleri, üniversite öğrencilere burs olarak vereceğiz. Zaten burs verdiğimiz 40 öğrencimiz var. Onların bursuna katkı olacak, kermesten sağlanan gelir. Bu kermese katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi Başkanı Halide Özden Koçyiğit
ETİKET :   Türk Anneleri Derneği Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi Başkanı Halide Özden Koçyiğit kermes

Tümü