kocaeli , 10-08-2020

Anadolu Ateşi Dans Okulu açılıyor

Efsanelerin Dansı olarak dünyaya nam salan Anadolu Ateşi, Kocaeli’ye geliyor. Grubun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan, 17 yıllık tecrübesiyle Kocaeli’de ‘Anadolu Ateşi Dans Okulu’nu açıyor

10:03:34 | 2018-07-25

Haber: Eylem Selvi ARI

 

100 ülkede, 285 şehirde, 5 bin canlı performans yapan ve 40 milyon kişinin izlediği ‘Efsanelerin Dansı’ olarak tanınan Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan, 17 yıllık dans ve sahne tecrübesiyle Kocaeli’de okul açıyor. Anadolu Ateşi Dans Okul, ilimizin popüler alışveriş merkezlerinden 41 Burda AVM’nin ikinci katında sanat aşığı çocuklar, gençler ve yetişkinler için hazırlıklarını sürdürüyor. Tadilatı tüm hızıyla devam eden okul 490 metrekarelik bir alana sahip olacak. Okulun içerisinde 3 adeta büyük dans stüdyosu, 2 soyunma odası, veli bekleme salonu, ofis, Wc ve duş bulunacak. 

 
Mustafa Erdoğan

 

KAYITLAR ALINIYOR

Anadolu Ateşi Dans Okulu’nun eğitim koordinatörü, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nda 5 yıl dans eden, ilimizin de yakından tanıdığı yaşam koçu, yaratıcı drama eğitmeni Senem Cihan, idari koordinatör ise eğitimci Asuman İlhan Araz oldu. Cihan ve Araz, Anadolu Ateşi Dans Okulu’nun kayıtlarını 41 Burda AVM’de açılan stantta almaya başladı. Tiyatro, İngilizce-Türkçe yaratıcı drama, modern dans, Street jazz, hiphop, bale, anne-çocuk atölyeleri, sanatsal atölyeler, Kıvılcım ve Anadolu Ateşi proje çalışmaları, yetişkin pilatesi, oryantel, yetişkin halk dansları, yaratıcı drama teknikleri ile kurumsal eğitimler gibi çalışmaların yapılacağı okula 4 yaş itibariyle katılar alınıyor. Çocuk, genç ve yetişkinlere sanat eğitiminin verileceği okulda standartlaroldukça yüksek.

 

 

EĞİTİM KADROSU SAĞLAM

Kurumsal firmalara/şirketlere ve topluluklara da talepleri dahilinde sanat eğitimi verip, atölye çalışması yapacak olan okul, daha açılmadan ciddi bir ilgiyle karşı karşıya. Okulun eğitim kadrosunda da çok tanıdık ve alanında oldukça tecrübeli isimler var. Bu isimler şöyle; eğitim koordinatörü Senem Cihan, tiyatro eğitmeni Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın başarılı oyuncusu Aydın Sigalı, atölye çalışmaları ve tasarım eğitmeni ‘By dincerys’in yaratıcısı Dinçer Sigalı, yaratıcı drama ve kurumsal eğitmen Ayça Kavuzlu, halk dansları eğitmeni Kadir Yoldadurmaz. Bale ve modern dans eğitmenleri ise sürpriz isimler olacak.


Eğitim koordinatörü Senem Cihan, yaratıcı drama ve kurumsal eğitmen Ayça Kavuzlu ile idari sorumlu Asuman Araz,  41 Burda AVM'de kayıtları alıyor.

 

DANSÇI SEÇMELERİ

Kayıtların tüm hızıyla sürdüğü Anadolu Ateşi Dans Okulu’nda ücretler de oldukça makul seviyede tutuldu. Kayıtların tamamlanmasıyla birlikte ekim ayı başında eğitimlerin başlayacağı okulun hedefi; Türkiye’ye hatta dünyaya mal olacak dansçılar ve sanatçılar yetiştirmek. Okulun eğitim koordinatörü Senem Cihan, Mustafa Erdoğan’ın Anadolu Ateşi Dans Topluluğu için yaptığı dansçı seçmelerini Kocaeli’de de yapacağını söyleyerek, “İlimizde yapılacak seçmelerle Anadolu Ateşi’ne dansçı seçilecek” dedi. Mustafa Erdoğan’ın dönemsel olarak Kocaeli’ye gelip eğitimlere de destek vereceği öğrenildi. 

 

 

 

 
ETİKET :   anadolu ateşi 41 Burda mustafa erdoğan dans okulu zumba oryantel efsanelerin dansı halk dansları aydın sigalı dinçer sigalı senem cihan asuman araz ayça kavuzlu kadir yoldadurmaz modern danslar

Tümü