kocaeli , 27-05-2020

‘Altın kulaçlar’ Karamürsel’de yarıştı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ödüllü Açık Su Yüzme Şampiyonası Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda gerçekleşti

11:01:35 | 2018-08-13

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası, Mavi Bayraklı Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nda gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da bu önemli günde sporcu gençleri yalnız bırakmadı. 6 kategoride düzenlenen şampiyonada derece yapan sporculara madalya ve nakdi ödül takdimi yapıldı.

 

44 KULÜP, 350 SPORCU

Büyükşehir Belediyesi’nin, gerçekleştirdiği ödüllü Açık Su Yüzme Şampiyonası Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda gerçekleştirdildi. Yüzme yarışına Kocaeli’nin yanı sıra 21 ilden 44 kulüp ve 350 yüzme lisanslı sporcu katıldı.

 

6 KATEGORİDE DÜZENLENDİ

Şampiyona 6 kategoride düzenlendi. Tüm kategorilerdeki bay-bayan gruplarında birinci olanlara 750 TL, ikinci olanlara 500 TL, üçüncü olanlara ise 250 TL ödül desteği ve madalya verildi. Ayrıca yarışlara katılan tüm sporculara Büyükşehir Belediyesi tarafından tişört, bone ve anı madalyası hediye edildi.

 

SPORCULARI YALNIZ BIRAKMADILAR

Yarışlarda, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım vatandaşlarla birlikte kulaç attı. Şampiyonaya Başkan İbrahim Karaosmanoğlu yanı sıra Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, sporcuların aileleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

 

SİZ EN İYİSİNE LAYIKSINIZ

Açık Su Yüzme Yarışı öncesinde, Sporcu gençlere seslenen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde hamdolsun ki İzmit Körfezi Türkiye’nin en temiz, en güzel denizlerinden biri haline geldi.  Hep beraber gönül rahatlığı ile yüzebiliyoruz. Mavi bayraklı plajlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Bu güzelliklerden büyük mutluluk duyuyoruz. Siz her şeyin en iyisine layıksınız. Hepinize başarılar diliyorum, Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

 

STARTI BAŞKAN VERDİ

Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının ardından şampiyonanın başlangıç startını verdi. Startı veren Başkan Karaosmanoğlu daha sonra sporcularla birlikte kulaç attı. Yarışlara, 11 ila 19 yaş arasında genç yüzücüler katıldı.

 

MADALYALAR BAŞKAN’IN ELİNDEN

Tüm kategorilerde yarışların bitmesinin ardından madalya törenine geçildi. Dereceyegiren yüzücüler,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve protokol üyelerinin elinden madalyalarını aldı.

 

Yarışlarda dereceye giren sporcular ise şöyle:

 

3000 metre BAY

13yaş


1- Tuğrul Uysal

2- Demir Balkır

3- Sercan Semih Karakuş

 

14-15 yaş

1-Batuhan Ecrin Pınar

2- Batuhan Filiz

3-Emre Aygün

 

16-17 yaş

1-Çağatay Alper Üstünal

2-Eray Atmaca

3- Erkan Akdoğan

 

18-19 yaş

1-Amir Berberoğlu

2-Deniz Emre Gürleyen

3- Furkan Hüseyin Yüksel

 

3000 metre BAYAN

13yaş
1- Ece Yıldırım

2- Azra İlayda İkram

3- Azra Begüm Umut

 

14-15 yaş

1-Sudenas Çakmak

2- İlayda Keloğlu

3-Berfin Karabey

 

16-17 yaş

1-Ada Sude Korkmaz

2-Ceren Kaygusuz

3- Edanur Ercan

 

18-19 yaş

1-Duygu Özdemir

2-Sude Şahin

3-Ilgaz Albayrak

 

2000 metre BAY

12 yaş

1-Kayra Çetinkaya

2-Alp Eren Bakkurt

3-Mahmut Ogeday Urgan

 

2000 metre BAYAN

12 yaş

1-Beril Ceren Öztürk

2-Nazlı Buse Kaymak

3-Ahsen Yenice

 

1000 metre BAY

11 yaş

1-Ege Ahmet Önder

2-Göksu Kadem Erdağlı

3-Atakan Ege Okuşlu

 

1000 metre BAYAN

11 yaş

1-Ekin Yalçın

2-Aydan Demiröz

3-Mürya Karayel
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Açık Su Yüzme Şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı Karamürsel yüzme

Tümü