kocaeli , 19-09-2020

Ailem okula başlıyor

Özel ODTÜ KYÖV Okulları ilkokul rehberlik servisi ve 1. sınıflar zümresi, eğitim yılı başlamasıyla velilerine yönelik “Ailem Okula Başlıyor” semineri düzenlendi. Hedeflenen sonuçlara ulaşılması katılımcıları mutlu etti

15:14:53 | 2019-09-23

HABER: Reha KÜÇÜKÖZLER

 

Okula başlamak hem çocuk hem de anne-baba için ayrı bir heyecan. Eğitimin ilk basamağı 1. Sınıf, çocuk için birçok yeni davranış ve becerinin temelini oluşturuyor. Özel ODTÜ KYÖV Okulları İlkokul Rehberlik servisi ve 1. sınıflar zümresi bu anlayıştan yola çıkarak “ Ailem Okula Başlıyor” başlığı altında velilere yönelik bir seminer düzenledi. Öğrencilerin gelişim dönemleri ve ailelerin çocuklarıyla iletişiminde ihtiyaç duydukları konular dikkate alınarak hazırlanan program, Drama ve dans öğretmeni Sevda Yıldırım’ın tanışma etkinlikleri ile başladı.

VELİLER OKULDA

 

Programın devamın devamında velilerle Rehber öğretmeni Şükran Akcan buluştu. Akcan “6-7 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri “ konu başlıklı atölye çalışması ile öğrencilerin fiziksel-motor, sosyal-duygusal ve bilişsel gelişim özellikleri ve bu süreçte ihtiyaç duyulan doğru iletişim kanalları hakkında ayrıntılı bilgi aktarımında bulundu. Müzik öğretmeni Emre Efe de, Veli-Öğrenci-Öğretmen üçgenindeki ritimsel uyumun önemini vurgulayan perküsyon çalışması ile seminere farklı bit bakış açısı getirdi. Edindikleri yeni bilgilerle kendi yaşantılarını gözden geçirme fırsatı bulan veliler, keyifli anlar paylaştıkları seminerden mutlu ayrılırken, bu imkanı sağlayan okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

 
ETİKET :   Özel ODTÜ KYÖV Okul ilkokul rehberlik servisi anne baba eğitim çocuk

Tümü