kocaeli , 27-01-2021

Zamanı durdurun!

23:18:12 | 2021-01-03

Yazan: Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı OP. DR. LEVENT AYDAR

 

Değişim insanın ruhsal ve bedensel enerjisini yükseltir. Bu nedenle yüzünüzde oluşan ve son yıllarda COVID-19’un da etkisiyle artan güzellik kaygısını botox ve dolgu uygulamalarıyla gidermek mümkün.

 

BOTOX NEDİR?

Geçici olarak sinirlerin bloke olmasını sağlayan botox, herhangi bir anestezik ilaca gerek görülmeden botulinum toksininin seyreltilmesiyle uygulanan bir işlemdir. Kliniğimizde estetik amaçla uygulanan bu işlem hiperhidroz (aşırı terleme), kronik migren, mesane disfonksiyonu, göz tembelliği ve göz seğirmesi gibi pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır.

 

BOTOX NASIL UYGULANIR?

Botox işlemi için kliniğimize başvuran hastalarımızın öncelikle fotoğraf stüdyomuzda farklı açılardan fotoğraflarını çekip; botox uygulanacak bölgelerin analizini yapıyoruz.

Enjekte işlemi (uygulama) için özel enjektör ucu kullanarak daha rahat ve konforlu bir uygulama gerçekleştiriyoruz. İşlem ortalama 15 dakika sürüyor ve kas dokuya enjekte edilen botulinum toksini ortalama 24-72 saat sonrasında etkisini göstermeye başlıyor.

Botoks, enjeksiyonu takiben ilk 4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlıyor ve 1. haftanın sonunda maksimum etkinliğe ulaşıyor. İlk uygulama sonrası 3-4 aylık bir süre zarfı sonunda ise etkisini kaybetmeye başlıyor. Uygulama sonrası tekrarlanan botox işleminin kalıcılığı 6 aya kadar devam ediyor.

 

10 DAKİKA YETERLİ

Yapılan işlemleri kayıt altına alıyoruz. Uygulama yaptığımız bölgeleri her hastaya özel olarak tanımlanan formumuzda işaretleme yapıyoruz. Bu sayede 1. hafta sonunda kontrole gelen hastamızda eksik gördüğümüz bölgelere botox tamamlama işlemi daha da kolaylaşıyor.

Doğru ilaç, doğru doz ve doğru bölgeye yapılan uygulama hem hastalarımızı hem bizleri memnun ediyor.

Bu işlem için kendinize 10 dakika ayırmanız yeterli. Çoğu hastamız öğle arası tatillerini botox’a ayırıyor ve sonrasında gündelik hayat ya da iş hayatına geri dönebiliyor.
ETİKET :   levent aydar botoks dolgu güzellik gençlik gençleşme kulak burun boğaz uzman doktor kocaeli

Tümü