kocaeli , 12-07-2020

Yüzme havuzu tamam!

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım sözünü tuttu, ilçeye yarı olimpik kapalı yüzme havuzu kazandırdı

16:45:28 | 2019-02-12

Karamürsel’e değer katacak yatırımlardan biri olarak gösterilen, ilçe halkının büyük bir heyecanla beklediği yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bitti. Kayacık Mahallesi’nde, eski SSK Hastanesi’nin bulunduğu alanda inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzunda Karamürselliler hem yaz-kış yüzecek hem de yüzme şampiyonları bu havuzda yetişecek. Karamürsellilere 4 mevsim yüzme imkanı sunacak yarı olimpik yüzme havuzuna özellikle çocukların ve gençlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

 

TAM DONANIMLI TESİS

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Karamürsel’de 18 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen ve toplamda 5 bin 346 metrekare inşaat alanına sahip olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, alt zemin kat, zemin kat ve 1. kat şeklinde projelendirildi. Planlanan süre içinde inşaatı tamamlanan ve açılışa hazır hale getirilen yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda vatandaşların ihtiyaç duyacağı her türlü ayrıntı düşünüldü. Tam donanımlı havuz gerek fiziki özellikleri gerekse işlevselliği açısından göz kamaştırıyor.

 

 

ÇOCUK HAVUZU DA VAR

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda alt zemin katta; bay ve bayan spor salonları, mescit, mekanik ve elektrik teknik odaları ile WC bulunuyor. Üst zemin katta 12,50 x 25,00 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3x7 metre çocuk havuzu, kafeterya, soyunma odaları, idari ofisler ve seminer salonu yer alıyor. 1. kat ise spor salonları, 150 kişilik tribün ve WC’lerden oluşuyor. Metal kenet saç ile çatısı yapılan tesisin çevresinde andazit plaktaş ve bordür malzemeleri kullanıldı.

 

 

ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK

Karamürsel için büyük önem taşıyan bu proje, Karamürselli çocukları ve gençleri yüzme sporuna yönlendirecek. Yarı olimpik havuz sayesinde hem Karamürsel’de yüzme bilmeyen kalmayacak hem de çocuklar ve gençler yüzme sporunun mucizevi etkilerinden faydalanmış olacak. Aynı zamanda geleceğin şampiyonlarının da yetiştirileceği havuz sayesinde Karamürsel’in sosyal yaşamı canlanacak. Sağlıklı bir yaşam için yüzmek isteyen vatandaşlar da tesisten yaz-kış diledikleri gibi yararlanabilecek.

 

 

BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın 2014 yerel seçimleri öncesinde vaadi olan yarı olimpik yüzme havuzu, çevresindeki mesire alanlarıyla birlikte oldukça modern bir tesis olacak. Karamürselli çocukların ve gençlerin, geleceğin en iyi yüzücüleri olarak Karamürsel’in adını yüzme sporunda da duyuracağına inandığını söyleyen Başkan Yıldırım, ilçe halkına verdiği sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyor. Yarı olimpik yüzme havuzunun görkemli bir törenle açılması planlanıyor.
ETİKET :   Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Karamürsel Belediyesi Karamürsel yüzme havuzu havuz yüzme havuzu

Tümü