kocaeli , 05-07-2020

10 yıldır sevgi taşıyor; Sera Çiçekçilik

‘Yükümüz ağır, sevginizi taşıyoruz’ sloganıyla 10 yıldır duygularımıza eşlik eden Sera Çiçekçilik, Kocaeli’den dünyanın her yerine çiçek taşıyor

10:38:57 | 2019-09-07

Çiçekler, duyguları ifade etmenin en eski ve en güzel yolu… Her çiçeğin temsil ettiği bir duygu, dile getirilemeyen hislere tercüman olan bir rengi var. Bu da demek oluyor ki elden ele geçen her çiçek, aslında kalpten kalbe geçen bir duygu demek… 

İlimizde 20 yıldır bu bilinçle çiçekçilik yapan Sera Çiçekçilik’in sahibi Ahmet Şahin, çiçeklerle arasında kurduğu bağı, “Benim için çiçekler de duygular kadar özel ve kıymetli” sözleriyle ifade ediyor.

 

Üniversite eğitimine başlamadan önce bir çiçekçi dükkanında çalışan ve çiçeklere duyduğu tutkuyla hayatının akışı değişen Ahmet Şahin’in asıl mesleği, elektrik-elektronik mühendisliği. Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Şahin, çiçeklerin dünyasını o kadar çok sevmiş ki mühendislik yapmayı hiç düşünmemiş. Ahmet Bey, çiçekçiliğe nasıl başladığını şu cümlelerle anlatıyor:

“Üniversite hayatım öncesinde de elektrik-elektronik mühendisliği okurken de çiçekçide çalıştım ve bu sektörde olmaktan her gün biraz daha fazla keyif aldım. Çiçekleri o kadar çok sevdim ki eğitimini aldığım mesleği yapmayı hiç düşünmedim. 10 yıllık bir tecrübeden sonra da kendi dükkanımı yani Sera Çiçekçilik’i açtım. Yüküm ağır, ben 20 yıldır sevgi taşıyorum.”

 

 

SANAT ESERİ GİBİ

Ahmet Şahin’e göre, çiçek almak ya da vermek için özel günleri beklemeye gerek yok. Nefes alınan her anın özel ve önemli olduğunu söyleyen Ahmet Bey, “Çiçekler sadece özel günlere değil, hayatımızın her anına eşlik etmeli çünkü onlar her zaman insanlara kendisini iyi hissettirmeyi başarır” diyor.

Sera Çiçekçilik’te hem bir mühendisin titizliği hem de bir sanatçının hassasiyetiyle çalışan Ahmet Şahin, yaptığı birbirinden şık tasarımlarla da tanınan bir isim. Dükkanında orkideden rengarenk güllere, kır çiçeklerinden lilyuma, antoryumdan starliçeye kadar pek çok özel çiçeğe yer veren Şahin, bu çiçeklerle adeta sanat eserleri yaratıyor.  Duygularını çiçeklerle ifade etmek isteyen müşterileri için birbirinden şık aranjmanlar, el buketleri, teraryumlar tasarlayan Ahmet Şahin; çelenk, gelin arabası süslemesi ve gelin buketi alanında da oldukça iddialı.

 

 

BU GÜLLER SOLMUYOR

İlimizde hatırı sayılır bir kitleye hitap etse de Sera Çiçeklik’in mis kokulu çiçekleri sadece Kocaeli’nin değil, Türkiye’nin hatta dünyanın her noktasına ulaşıyor. Aynı zamanda Türkiye Çiçekçiler Birliği Kocaeli bölge yöneticisi olan Ahmet Şahin, dünyanın her yerine çiçek taşıdıklarının altını çizerek, “Türkiye Çiçekçiler Birliği, uluslararası bir yapı. Yaklaşık 3 bin bayisi var ve Sera Çiçekçilik olarak birlik bünyesinde Kocaeli’den dünyanın her yerine sevgi taşıyoruz” diyor.

Kocaelililer’in en çok hangi çiçeği tercih ettiği konusunda da bilgi veren Şahin, “Zarif ve şık bir çiçek olduğu için en çok tercih edilen çiçek, orkide ancak son zamanlarda solmayan güllerimiz de büyük ilgi görüyor. Cam fanuslarda muhafaza edilen solmayan güller, 5 yıl boyunca, ilk günkü canlılığını koruyor” şeklinde konuşuyor.

Çiçeklerin bakımı konusunda da tüyolar veren Şahin, “Bize en çok sorulan soruların başında, orkidelerin bakımı geliyor. Bu güzel çiçekleri serin bir yerde tutup, 15 günde bir yarım çay bardağı su vererek uzun süre yaşatabilirsiniz. Sadece saksı çiçeklerini değil, kesme çiçeklerin ömrünü uzatmak da mümkün. Vazodaki suyu 2 günde bir değiştirip; suyu yeniledikçe çiçeğin sapını 1-2 santim keserseniz, çiçekleriniz 15 gün boyunca tazeliğini korur” ifadelerini kullanıyor.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Kemalpaşa Mah. Eski Hamam Sok. No:3 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0262 322 62 60 - 0553 235 87 88

Instagram: seracicekcilik.ahmetsahin
ETİKET :   sera çiçekçilik çiçek sevgi his bakım ahmet şahin dünyanın her yerine kocaeli 10 yıldır

Tümü