Yılbaşında güvendeyiz

PAYLAŞ

Kocaeli Valiliği, vatandaşların yılbaşını huzur ve güven ortamı içinde geçirmeleri için çeşitli güvenlik önlemleri aldı

Kocaeli Valiliği, vatandaşların yılbaşını güven ortamı içinde geçirmeleri amacıyla huzur planını uygulamaya koydu, güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardı. Bu kapsamda alınan önlemler şöyle:

– İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü yılbaşı süresince sorumluluk bölgeleri itibarıyla huzur planları uygulamaya konulacak olup, halkın alışveriş yaptığı yerlerde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs duraklarında en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınacak, yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar ve karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri veya timlerinin sayıları artırılacak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacaktır.

-Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan ve toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacaktır.

-Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.

-Yılbaşında halkın sağlıkla ilgili problemlerinin çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulması konusunda üst yöneticiler tarafından önceden planlama yapılacaktır.

-Elektrik arızalarına anında müdahale için SEDAŞ İl Koordinatörlüğü tarafından yeteri kadar ekip göreve hazır bulundurulacaktır.

-Telefon arızalarına karşı İl Telekom Müdürlüğü arıza ekiplerini hazır bulunduracaktır.

-Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecektir.

-Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, fırtına, yangın vb. doğal afetlere anında müdahale ve yolların trafiğe açık tutulması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ilgili belediyelerin üst yöneticileri tarafından önceden planlama yapılacak, yeterli ekip teçhizatları ile birlikte hizmete hazır halde bulundurulacaktır.

Tüm ilçe kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacaklardır. İlimizde yılbaşının huzur ve güvenlik içerisinde geçirilmesine yönelik olarak; vatandaşlarımızın her türlü şikayet ve taleplerini iletebilecekleri telefon numaraları aşağıdadır.

GEREKLİ TELEFONLAR

Valilik Nöbetçi Memurluğu                       300 50 20

Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü                     315 72 66

Acil Çağrı Merkezi                                   112

Bölge Trafik                                            229 57 82

Belediye Zabıta                                       153 – 321 34 04

Trafik Şube Müdürlüğü                             321 13 53

Su Arıza                                                  185

Elektrik Arıza                                           186

Vergi İletişim Merkezi                               444 01 89

Alo Gıda                                                  174

Kocaeli Devlet Hastanesi                           309 20 00

Seka Devlet Hastanesi                              322 34 60

 

Bir Cevap Yazın