kocaeli , 07-03-2021

Yeni Volvo S60 Akgün Otomotiv showroomlarında

Sürüş deneyimini üstün güvenlik, teknoloji ve kişiselleştirilmiş konforla birleştiren Yeni Volvo S60, Akgün Otomotiv’de satışa sunuluyor

11:46:30 | 2021-02-02

HABER: SERPİL ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

 

Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan Akgün Şirketler Grubu, 1925 yılında tuğla üretimiyle başlayan başarı hikayesini yazmaya devam ediyor.

Kuruluşundan bu yana toprakla ilgili hammadde kullanan sanayi dallarına yatırım yapan, ağırlıklı olarak bu alanlarda büyüyen Akgün Şirketler Grubu; bugün 4 bin 500 çalışanı ve 8 ildeki 15 fabrikası ile 45 ülkeye ihracat yapan dev bir şirkete dönüştü.

Türk ekonomisinin gelişmesine de katkı sağlayan önemli bir güç haline gelen Akgün Şirketler Grubu; seramik, vitrifiye, yapı malzemeleri, sigorta, lojistik ve petrol alanlarının yanı sıra 1985 yılından bu yana otomotiv sektöründe de faaliyet gösteriyor.

 

 

VOLVO YETKİLİ SATICI VE SERVİSİ

Akgün Şirketler Grubu bünyesindeki Akgün Otomotiv; Sakarya’da bulunan Ford, Ford Trucks ve Fiat’ın yanı sıra 2013 yılından itibaren Kocaeli’de Volvo yetkili satıcı ve servisi olarak faaliyet gösteriyor. Prestijin ve güvenliğin lider markalarından biri olan Volvo ile başlayan iş ortaklığını 2015 yılında Kocaeli ve Sakarya illerinde açtığı satış, servis ve 2. el konsept showroomları ile büyüten Akgün Otomotiv, sektöründe liderliğe oynuyor. Toplamda yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik plaza alanı, 3 bin metrekarelik servis alanı ve 4 bin 100 metrekarelik açık alan üzerine kurulu otomotiv grubu, Türkiye’nin en iyi tesisleriyle Volvo müşterilerine en üst düzeyde hizmet veren Akgün Otomotiv, büyüme hızını her geçen gün artırıyor.

 

YENİ S60 GELİYOR

Akgün Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Otomotiv Grup Başkanı Süleyman Akgün, Volvo’nun yenilenen üyesi S60 modelinin ön satışlarına başladıklarını söyledi. Yeni modelin 250 beygir güç ve 350 Nm tork üreten hafif hibrit turbo-şarjlı benzinli AWD motor seçeneğiyle pazara sunulacağını belirten Süleyman Akgün, “Yeni Volvo S60, sadece benzinli, mild hybrid seçeneği ile gelecek ve artık dizel seçeneği olmayacak. S60; Türkiye otomotiv endüstrisinde, Türk insanının kullanıcı profiline yakınlığı sebebiyle kendi segmentinde ciddi başarıları olan tercih edilmiş bir modelimizdi. Dolayısıyla yeni S60’ın Türkiye pazarında yine ciddi taleple karşılanacağından şüphemiz yok” dedi.

 

KRİSTAL VİTES TOPUZU

Türkiye’de bu çeyrek içerisinde ilk müşteri teslimatları başlayacak olan model; panoramik açılır cam tavan, anahtarsız kullanım ve temassız açılır bagaj kapağı, gerçek deri döşemeler, elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, elektrikli yolcu koltuğu, 18” alaşım jantlar, LED farlar, arka kamera, kristal vites topuzu, çarpışma önleme destek sistemleri, şerit koruma asistanı gibi özelliklere sahip. Volvo’ya ait muhtelif fabrikalarda üretilmeye başlayan yeni S60’lar 783 bin TL’den başlayan fiyatlarla pazara sunuluyor.

 

YAKIT TASARRUFU

Süleyman Akgün, Yeni Volvo S60’ın özellikleri şöyle sıraladı: “Comfort, Eco ve Dynamic sürüş modlarına sahip aktif şasi, sürüşünüze anında uyum sağlar. İhtiyaçlarınıza uyan modu seçebilir ya da kendinize özel bir mod oluşturabilirsiniz. Mild hybrid motor sistemi fren yaptığınızda enerjiyi geri kazanarak yakıt tasarrufu sağlar. Kalkıştan itibaren hemen dinamik bir sürüşün tadını çıkarabilirsiniz. Orta konsolda bulunan sürüş tercihlerinizi ayarlayarak; kilometre performansından ivmelenmeye ve frenleme rahatlığına kadar her şeyi optimize edebilirsiniz.

Yağmur, güneş, sulu kar fark etmez; sürücü yardım teknolojisi ve dört tekerlekten çekişle birlikte yolun kontrolü sizde olacak. Öte yandan S60’ta aracı kullanırken cihazınızı kablosuz olarak şarj etmenizi kolaylaştıran özel bir akıllı telefon saklama alanı bulunur. Aracınızda bulunan Apple CarPlay™ ve Android Auto™, entegre eğlence seçeneklerinin mükemmel kontrolüne olanak tanıyarak her şeyi basitleştirir. Otomobilin hem dışındaki hem de içindeki ortama önem veren Volvo, gelişmiş filtre teknolojisiyle kabinde soluduğunuz havayı da temizliyor.

 

 

OTOMATİK FRENLEME

Yan trafik uyarılı sürücü yardımı, yaklaşan araçlar için uyarıları ve çarpışmak üzereyseniz otomatik frenlemesi ile dar yerlerden çıkmanızı kolaylaştırır. Akıllı sürücü yardımı teknolojisi, gündüz veya gece her ortamda diğer araçlar, yayalar, bisikletliler ve büyük hayvanları algılayarak çarpışmayı önlemeye yardımcı olabilir. Direksiyon destekli kör nokta bilgi sistemi (BLIS™), yoğun trafikte uyarıları ve aktif desteğiyle gerginliğinizi azaltabiliyor ve hem sizi hem de sevdiklerinizi doğru çizgiye yönlendiriyor.

 

YOLDAN ÇIKMAYI ÖNLÜYOR

Yüksek çözünürlüğe sahip dört kamera, dar alanlara rahatlıkla girip çıkabilmeniz için 360° kuş bakışı park görüşü sunar. Bulut tabanlı iletişim, yol koşulları hakkında bilgi almanıza ve paylaşmanıza olanak tanıyor. Gerçek zamanlı veriler, sizin ve diğer sürücülerin karşılaşabileceğiniz koşullara hazırlıklı olmanızı sağlıyor. Yoldan çıkmayı önleme sistemi, istemeden yolun kenarına çıkarsanız yola dönmenize ve fren yapmanıza yardımcı oluyor.

 

GÖKYÜZÜNÜ İZLEYİN

Mükemmel şekilde konumlandırılmış Bower & Wilkins, hoparlörler, nerede oturursanız oturun bir senfonide ön sıradaymış gibi hissettiren oldukça net bir ses kalitesi sağlıyor. Açılabilen ve ucu kaldırılabilen panoramik tavan hava almanıza ve dışarıyı görebilmenize olanak tanıyor. Sıra dışı fine napa deri, ayrıntılara gösterilen daha yüksek hassasiyetiyle herkes için lüks yumuşak ve rahatlatıcı bir his sağlıyor. Koltuk havalandırması ve on noktalı sırt masajı ile varış noktanıza tazelenmiş olarak ulaşabilirsiniz. Yeni Volvo S60 her nefesi iyileştiriyor çünkü geliştirilmiş filtre teknolojisi sayesinde kabinde soluduğunuz havayı temizliyor.

 

 

İLETİŞİM

Volvo Akgün

Adres: Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı No:83 İzmit / Kocaeli

Telefon: 0 262 260 41 54

Instagram: @volvoakgun

Facebook: Volvo Akgun 

YouTube: Volvo Akgun

Twitter: @volvoakgun

 

Akgün Volvo / Kocaeli-Sakarya

Akgün Grup, 2013 yılından itibaren Volvo bayiliğini adından başarıyla söz ettirerek sürdürmektedir.

 

Akgün Ford / Sakarya

Akgün Ford, otomotiv sektöründe 1985 yılından bu yana hizmetine devam etmektedir.

 

Akgün Ford Trucks /Sakarya

2015 yılında Ford bayiliği içinden ayrılarak farklı yönetilmeye başlanan ağır vasıta iş birimi için özel bir 3S plaza açılmıştır.

 

Akgün Fiat / Sakarya

Akgün Grup; Ford, Ford Trucks ve Volvo bayiliklerine 2015 yılında Fiat bayiliğini de eklemek için yatırım kararı alarak, otomotiv sektöründeki yatırımlarını artırmış ve 2016 yılında yeni 3S plazasında hizmet vermeye başlamıştır.

 

ETİKET :   volvo akgün otomotiv otomotiv araba araç otomobil kocaeli sakarya Süleyman Akgün volvo s60