kocaeli , 28-11-2020

Yeni cazibe merkezi; Sarısu Gençlik Kampı

İzmit Belediyesi tarafından Sarısu’da, 6 dönümlük alan üzerinde yaptırılan gençlik kampı, bölgeye hem hareket getirdi hem de değer kattı

17:03:04 | 2020-11-10

İzmit Belediyesi sadece İzmit’e değil, tüm Kocaeli’ye değer katacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet göreve geldiği dönemde atıl durumda bulunan ve İzmit Belediyesi tarafından kısa sürede baştan sona yenilenerek son derece modern bir tesis haline getirilen Sarısu Gençlik Kampı, bölgeyi şimdiden cazibe merkezi haline getirdi. Gençlerin ve ailelerin doğayla iç içe, güven içinde konaklayıp sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabileceği kamp alanı, vatandaşlar tarafından çok beğenildi.

 

CANLILIK GETİRDİ

Bölgeye kısa sürede büyük canlılık getiren Sarısu Gençlik Kampı, 6 dönümlük bir alanda hizmet veriyor ve toplamda 80 kişinin konaklayabileceği kapasiteye sahip. Bungalov evler ve suit odaların yanı sıra gençlerin çadır kurabileceği bir kamp alanı da bulunan tesis konuklarına günde üç öğün yemek imkanı da sağlıyor. Kamp, konuklarına hem deniz ve kumsaldan hem de yemyeşil ormandan dilediklerince faydalanma imkanı sunuyor.

 

 

SPORTİF AKTİVİTELER

Sarısu Gençlik Kampı’nda konaklayanlar, sadece otel hizmetinden değil, kamp bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli sosyal ve sportif etkinlikten de faydalanabiliyor. Pandemi süreci boyunca Koronavirüs’e karşı tüm tedbirler alınarak hizmet verecek olan tesiste; eğitmenler eşliğinde doğa yürüyüşleri yapmak, bisiklet turlarına katılmak, Karadeniz’in masmavi sularında pedalboard ve kanoyla gezintiye çıkmak mümkün.

 

GAZETECİLER AĞIRLANDI

Açılışı, geçtiğimiz ağustos ayında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı görkemli bir törenle yapılan Sarısu Gençlik Kampı, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir organizasyonla, basın mensuplarını ağırladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Kandıra protokolü ve Kocaeli basınında görev yapan çok sayıda gazeteci katıldı.

 

PROTOKOL DE ORADAYDI

Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hasan Dombaycı, İYİ Parti İl Başkanvekili Ayşegül Babacan, İzmit Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Kandıra eski Belediye Başkanlarından Kenan Evin, Ercüment Şahin ve Mustafa Öğren de programa katılanlar arasındaydı.

Başkan Hürriyet, programda yaptığı konuşmada “Göreve geldiğimizde, burası yıkık halde, mezbelelik bir yerdi. Bu kıymetli yerin kentimize kazandırılması gerektiğini düşündük.

 

EKONOMİYE KAZANDIRDIK

Hemen kolları sıvadık. Burası başkan yardımcımızın, başkanvekilimizin, meclis üyelerimizin ve belediye personelimizin çok küçük bütçelerle ama büyük uğraşlarıyla bu hale geldi.

Fen İşlerimizde kullanılmayan birçok malzemeyi, geri dönüşüm sağlayarak hem israf etmemiş hem de ekonomiye kazandırmış olduk. Yapılan çalışmayla burası çok modern ve konforlu bir tesis haline geldi. Vatandaşlarımız, Sarısu Gençlik Kampı’ndan yaz-kış yararlanabilir, denizin ve doğanın tadını çıkarabilir, sosyal ve sportif faaliyetlere katılabilir” dedi.

 

KAMP ATEŞİ YAKILDI

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Hürriyet, konuklarına Sarısu Gençlik Kampı’nı gezdirerek ayrıntılı bilgi verdi. Yenilen akşam yemeğinin ardından ise davetliler, Grup Sır’ın seslendirdiği şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendi. Yakılan kamp ateşinin etrafında bol bol sohbet erme imkanı da bulan basın mensupları, oldukça keyifli bir akşam geçirdi. İzmit Belediyesi’nin misafirleri, ertesi gün ise Sarısu Gençlik Kampı’nın birbirinden güzel sportif aktivitelerini deneyimledi. Kampta dart ve basketbol oynayan, bisiklet turuyla çevrede keşif gezisine çıkan ve kanolarla Karadeniz’in mavi sularında gezinti yapan gazeteciler, Sarısu Gençlik Kampı’ndan birbirinden güzel anılarla ayrıldı.

ETİKET :   sarısu kampı kocaeli izmit kandıra fatma kaplan hürriyet izmit belediyesi izmit belediye başkanı eğlence gezi tatil kamp cazibe