kocaeli , 22-02-2020

2 yaşındayız

16:16:00 | 2018-05-01
Serpil Çolak
Serpil Çolak      serpil@kocaelilife.com

Bu ay ikinci yaşımızı kutluyoruz.

24 sayıyı geride bıraktık, 25. sayı ile karşınızdayız.

 

Kocaeli’nin ilk magazin-aktüel dergisini çıkarmak üzere yola koyulduğumuz günden bu yana 104 hafta, 730 gün, 17 bin 520 saat, 1 milyon 51 bin 200 dakika geçti.

Yanlış anlamayın, dakikaları saymıyorum, ‘zaman ne kadar da hızla geçiyor’ demeye çalışıyorum. Geride bıraktığımız iki yıl boyunca yüzlerce, hatta binlerce kişiye dokunduk.

Başarılı iş adamlarını saklandıkları yerde bulup çıkardık, etkileyici hikayelerini sizlerle paylaşarak, ilham almanızı istedik. Yeni girişimcilere sayfalarımızda yer vererek hem bu sihirli yolculuğa çıkanlara destek olmak hem de sizlere fikir vermek istedik. Başarılı eğitimcileri, sporcuları, sanatçıları tanıtarak bir kez de biz onurlandırmak, yola yeni çıkanları da teşvik etmek istedik.

Sağlık ve güzellik alanındaki yeni gelişmelerden sizleri haberdar ederek, doğru kişiye kolayca ulaşmanızı istedik.

Her sayımızda sizleri yeni ya da kendisini yenileyen mekanlarla tanıştırarak, program yapmadan önce aklınızda olsun istedik. Kentimizde hayata geçirilen yeni projeleri anlatarak yapacağınız yatırımlar öncesinde sizi bilgilendirmek istedik. Özellikle anneler ve çocuklarıyla ilgili bilgilendirici köşeler hazırlayarak, işinizi kolaylaştırmak istedik.

Cemiyet hayatını yakından takip etmek isteyenleri de unutmadık, bu kentte neler olup bittiğini ‘gece-gündüz’ sayfalarımızda bulun istedik. Her sayıda mutlaka eğlenceli konulara da yer vererek hayatınızı renklendirmek istedik. Yapmak istediğimiz daha çooook şey var. Sizden aldığımız destek ve güçle doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

Bizi bu günlere getiren siz değerli okurlarımıza teşekkür ederiz. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. İnşallah 20. yaşımızı da birlikte kutlarız.

★ ★ ★

Gelelim bu ay Kocaeli Life’ta neler olduğuna.

Bildiğiniz gibi mayıs ayı demek ‘Anneler Günü’ demek. Kapağımızda güzel mi güzel bir anne var; Tanya Kavan. Aşık olduğu adam için alışık olduğu her şeyi ardında bırakıp ülkemizde yepyeni bir hayat kuran Tanya ile güzeller güzeli kızı Asya’yı ve anneliği konuştuk, keyifle okuyacaksınız.

Güçlü sesi ve başarılı sahne performansıyla göz dolduran Gül Özgüner Altın da bu ay Kocaeli Life’ta. Başarılı sanatçıyla hem çıkardığı ilk single’ı hem de anneliği konuştuk. Şehir Tiyatroları’nın kuruluşundan beri var olan Melek Eylem Tanrıver de bu ayki konuklarımızdan. Sanat hayatındaki başarısı kadar deli dolu kişiliği ve samimi yapısıyla da tanınan Tanrıver, Kocaeli Life okurları için 20 yılın özetini çıkardı.
Mayıs sayımız bunlarla sınırlı değil tabi ki. Doğal taşlarla şifa dağıtan Hacer Çelebi’yi, hayallerinizi gerçeğe dönüştüren Ayşe Sayan’ı, en mutlu anınızı ölümsüzleştiren Neşem Cumhuriyet’i, buzun prensi Burak Demirboga’yı, şık ve modern tarzıyla dikkat çene Yeşim Karaduman’ı, Açelya’nın 3. kuşak temsilcisi Coşkun Sakarya’yı, Dr. Halil İbrahim Kahraman’ın kaleme aldığı Hive gezisini, verdiği sıra dışı hizmetlerle her geçen gün büyüyen Kocaeli Gayrimenkul’ü, 35 yıldır dimdik ayakta duran Özel Seymen Koleji’ni, İzmit Sanat Merkezi’ni, Özel Bennu Polikliniği’nde uygulanan ‘gençlik aşısı’ H-100’ü, Eksa İnşaat’ın yeni projesi Rift Bahçecik-2 villalarını ve daha nicelerini bu sayıda bulacaksınız.

İkinci yaş günümüzün aşkına dolu dolu bir sayıyla karşınızdayız.

Keyifli okumalar…
ETİKET :   serpil çolak köşe yazarı kocaeli life tanya kavan halil ibrahim kahraman burak demirboga eksa inşaat hacer çelebi gül özgüner altın

Tümü