kocaeli , 27-01-2021

Yarısına geldik bile…

15:55:09 | 2021-01-06

Hazırlayan: Esin Alçıoğlu

Acısıyla tatlısıyla, biraz okulda biraz evde, sonra tamamen evde derken, bu ay bir okulun ilk dönemini geride bırakacağız. Her zamankinden farklı olsa da üç haftalık bir yarıyıl tatili çocuklarımızı bekliyor. Biraz daha dişimizi sıkıp güzel günler göreceğimize inancım sonsuz. Muhtemelen yine evde geçireceğimiz üç haftalık tatil için önerilerim olacak sizlere bu sayıda. Kitap ve oyun tavsiyelerimize mutlaka bir göz atın derim…

Lezzetiyle evdeki minik tatlı canavarlarının, şeker ve katkı maddesi içermediği için de annelerin çok seveceği bir tarifimiz var bu ay… Küçük Gurme köşemizdeki jelibon kıvamında ev lokumuna bayılacaksınız.

‘Çocuğum ve Ben’ sayfalarımızın bu ayki konuğu, ‘çocuklarım, benim her şeyim’ diyen sevgi dolu bir anne… 11 yaşındaki Doruk ve 7 yaşındaki Nisa’nın annesi Nilay Açıldı ile yaptığımız sohbetimizi ilgiyle okuyacağınızdan eminim…

 

 

BİR OYUN BİR KİTAP

Pratik Bardaklar

Zamanımızın çoğunu evlerimizde geçirdiğimiz şu günlerde, ailece keyifle oynayabileceğiniz çok eğlenceli bir oyun önerim var… Pratik Bardaklar oyununda hızlı olan kazanır! Her bir oyuncu farklı renkten oluşan bir bardak seti alır. Zil, masanın ortasına, kartlar kapalı olarak zilin yanına yerleştirilir. Oyunculardan biri kart destesinin en üstünde duran kartı açarak yine destenin üzerine koyar. Kart açılır açılmaz tüm oyuncular görev kartının üzerindeki sembollerin göründüğü düzende ve renk sırasında bardaklarını dizerler. Pratik Bardaklar oyunu aynı zamanda Look Look’un Türkçe versiyonu olan ‘Buldum’ oyununu da içeren, harika bir kutu oyunu.

 

‘Öğretmen Evde’ yarıyıl tatil kitabı setleri 

Bir yarıyıl tatil kitabı setinin içerisinde bol miktarda hikaye kitabı bulunması kadar, okuma-anlama aktivitesi ve okuma-anlama kitapçıkları bulunması da önemlidir. ‘Öğretmen Evde’ yarıyıl setlerini, her sene yenilenen içeriği, canlı renk ve resimleri, kaliteli baskısıyla çok seveceksiniz. Müfredata uyumlu olan bu setlerle çocuğunuz okulda öğrendiklerini pekiştirirken, aynı zamanda sayısal ve sözel becerilerini de geliştirecek. 1. sınıf öğrencileri için hazırlanan setin içinde ana kitaplara ek olarak 6 hikaye kitabı; 2 ve 3. Sınıf setlerinde ise ilave olarak okuma-anlama kitapları bulunuyor. 4. Sınıf yarıyıl tatil seti ise daha çok öğrenilenlerin tekrarına odaklanıyor. 
ETİKET :   esin alçıoğlu bir oyun bir kitap çocuk kids kocaeli life kocaeli anne

Tümü