kocaeli , 25-05-2020

Vali Akssoy: Atatürk'ü sevgiyle anıyoruz

Vali Hüseyin Aksoy, "Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde, onu milletçe sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz" ifadelerinde bulundu

12:59:53 | 2019-11-08

Vali Hüseyin Aksoy, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yıl dönümünü şu sözlerle andı;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Eşsiz bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından yeni bir devletin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliğe imza atarak, gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.

 

Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun “ En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; yine Atatürk’ün  kendi deyimi ile “ Muasır Medeniyetler Seviyesi Üzerine “ çıkarmakla mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ardında bıraktığı eserlerin büyüklüğü milletimize gurur vermekte ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’in 96 yılda gösterdiği başarılar ise, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

 

Bu şuurla bugün bizler de, şanlı tarihinin ve sahip olduğu milli değerlerin verdiği güç ile Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak, yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak en büyük görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle; ömrünü milletine adamış, son nefesine kadar milleti için çalışmış Aziz Atamızı, O’nun silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve bu cennet vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz.

Ruhları şad olsun.
ETİKET :   gazi mustafa kemal 10 kasım yıl dönümü anma sevgi saygı vali hüseyin aksoy mesaj kocaeli

Tümü