Vali Aksoy karne dağıttı

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona erdiği 8 Haziran 2018’de yapılan karne töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

15:51:30 | 2018-06-08

Gebze Kargalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törene, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Şenol Pekgöz, okul müdürü Reşat Bilir, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ilk olarak Mustafa Üstündağ ortaokulu öğrencilerinin halkoyunları gösterisini izledi.

Karşılama gösterilerinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, okul öğrencisi Ebrar Gülşen’in ‘Eğitim’ adlı şiiri ve Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerinin bağlama dinletisi ile devam etti.

Sınıfları tek tek dolaşan Vali Aksoy, Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerine karnelerini ve karne hediyelerini vererek, tebrik edip başarılarının devamını diledi.

Karne dağıtım töreninin ardından konuşan Vali Aksoy’un “2017-2018 eğitim öğretim yılında Kocaeli’de bin 257 okulda 23 bin 946 öğretmenizle birlikte 384 bin 412 öğrencimiz eğitim öğretim gördü. Bugün öğrencilerimiz karnelerini alıp tatile giriyor. Öğrencilerden beklentimiz tatillerinde dinlenmeleri ve yeni eğitim öğretim yılına kendilerini hazırlamalarıdır. Dinlendirirken de kendilerini geliştirecek sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimizin velilerine de özellikle beklentinin altında not almış çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz.  Bütün velilerimizin de hassas bir şekilde davranmalarını istiyoruz” dedi.

 
ETİKET :   Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak Gebze Kaymakamı Mustafa Güler İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan Gebze Kargalı İlkokulu

Tümü