kocaeli , 17-06-2019

Vali Aksoy gazileri yemekte ağırladı

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gazi, gazi ve şehit yakınları için düzenlenen yemek programı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

16:12:19 | 2018-09-19

Kocaeli Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından  Antikkapı Restaurantta düzenlenen yemeğe; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Yrb. Murat Filiz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, daire müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, gazi ve gazi yakınları ile şehit yakınları katıldı. 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada; “19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Öncelikle bu davetimize icabet edip katılan bütün konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş ve Kurtuluşuna giden yolda çok büyük mücadeleler verildi. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, Kıbrıs’ta, Kore’de, iç güvenlik harekatında, terörle mücadelede birçok şehidimiz ve gazimiz oldu. Bu noktadan hareketle şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükran duygularımı sunuyorum. Bugün bu ülkede bu bayrak altında özgürce yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve kahraman gazilerimizin vermiş oldukları mücadeleye borçluyuz" dedi. 

ŞEHİT AİLELERİNİN VE GAZİLERİMİZİN SORUNLARI BİZİM SORUNUMUZ

Vali Aksoy konuşmasının devamında "Bugün bu salonda Kocaeli’deki bütün kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri bulunuyor. Katılan bütün kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum. Bu şehit ailelerimize ve gazilerimize sahip çıktığımızı ve onlarla birlikte olduğumuzu vurgulamak adına oldukça önemlidir. Şehit ailelerinin ve gazilerimizin sorunları bizim sorunumuzdur. Bütün kurumlarımız bu sorunların çözümü konusunda büyük bir gayret içerisinde çalışmaya devam edeceklerdir. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş  bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. Kocaeli Valisi katılımlarından dolayı tüm gazi ve gazi ve şehit yakınlarına teşekkür etti ve yemeğe geçildi.

İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın yaptırdığı yemek duasının ardından   Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri tüm gazi, gazi yakınları ve şehit yakınları ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet etti.
ETİKET :   19 Eylül Gaziler Günü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy

Tümü