kocaeli , 17-06-2019

Vali Aksoy’dan çocuklara bisiklet

Trafikte farkındalık ve bilgilendirme oluşturmak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla başlatılan 'Kırmızı Düdük' projesi kapsamında trafikte kural ihlali yapan anne-babalarını düdük çalarak uyaran çocuklar Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından bisikletle ödüllendirildi

16:56:03 | 2018-10-03

İçişleri Bakanlığının talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan 'Kırmızı Düdük' projesi kapsamında trafikte kural ihlali yapan anne-babalarını düdük çalarak uyaran çocuklarca çekilen ve sosyal medyada en fazla beğeni alan fotoğrafların sahipleri, Vali Aksoy tarafından ödüllendirildi. Programa Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, emniyet mensupları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

KURALLARA HEPİMİZ UYMALIYIZ

Vali Aksoy programda yaptığı konuşmada çocukların kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yaptıklarını belirterek “Çocuklarımız bu kampanyanın baş aktörleriydi. Çocuklarımızın aileleriyle seyahat ettikleri süre içerisinde trafik kurallarına uyma konusunda ailelerini uyarmaları amacıyla başlatılan bir kampanyaydı. Bu duyarlı çalışmaları ortaya koyan tüm çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Trafik kurallarına uymak hepimiz için büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda çocuklarımızın ortaya koyduğu hassasiyet aileleri de trafik kurallarına uyma anlamında daha bilinçli olmalarına neden olmuştur. Bu kampanyada yer aldıkları için bütün çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

179 SÜRÜCÜYE 24 BİN LİRA CEZA

Vali Aksoy konuşmasının devamında Kocaeli’de yapılan trafik denetimlerine de değindi. Aksoy “Trafik kazalarının yoğun olarak ortaya çıktığı hata türleri olarak özellikle araç kullanırken cep telefonu ile görüşme, trafikte makas atma ve emniyet kemeri kullanmama. Bu 3 trafik kuralı ihlali kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Jandarma Genel Komutanlığımıza bağlı tüm birimlere trafik cezası kesme yetkisi verildi. Kocaeli’de bir haftalık uygulamalarda 179 sürücüye 24 bin 31 TL’lik para cezası kesilmiştir. Bu bakımdan sürücülerimizin daha duyarlı olmaları bu ceza nereden geldi dememeleri adına trafik kurallarına uymalarını kendi güvenlikleri adına istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Hüseyin Aksoy, konuşmasının ardından bisiklet almaya hak kazanan çocukları tebrik ederek, bisiklet hediye etti.
ETİKET :   Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Valiliği İçişleri Bakanlığı Kırmızı Düdük Projesi

Tümü