kocaeli , 19-01-2020

Türk Anneler Derneği’nden faydalı toplantı

Türk Anneler Derneği İzmit Şubesi’nin toplantısına katılımcı olarak davet edilen göğüs hastalıkları uzmanı Op. Dr. Cemalettin Cihangir, beslenme yanlışlıkları ve detoks hakkında bilgilendirme yaptı

15:20:07 | 2019-10-07

 

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

1959 yılında kurulan; ihtiyaç sahibi, Atatürkçü düşünceye mensup, üniversite kazanmış ve belli bir başarı düzeyine ulaşmış öğrencilere burs imkanı sağlama amacıyla çalışmalarını sürdüren Türk Anneleri Derneği İzmit Şubesi, göğüs hastalıkları uzmanı Op. Dr. Cemalettin Cihangir’in konuk olarak katıldığı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Türk Anneler Derneği’nin yöneticileri ve üyelerinin katıldığı toplantıda Op. Dr. Cemalettin Cihangir, beslenme yanlışlıkları ve detoks hakkında sunum yaptı. Op. Dr. Cihangir, özellikle kadınların vücudunda bulunan yağın verdiği zararları ayrıntılarıyla anlattı.

 

YANLIŞ BESLENME

Op. Dr. Cihangir şunları söyledi: “Hiç kimseye muhtaç olmadan hayatta olduğumuz ve duygularımızı hissettiğimiz her an sağlıklıyız. Türk annelerinde ortaya çıkan hastalıklar romatizma, şeker, tansiyon gibi kronik rahatsızlıklar yıların getirdiği yanlış beslenme sonucudur. Hiçbir şey olmadan insanın hastalanması mümkün değildir o yüzden bir yerlerde yanlış yapıyoruz. Annelerimizin bizi büyütürken ki doğrular eskidi, gerçek anlamda hiçbir şey eskisi gibi değil.

 

VÜCUT DEPOLAR

Vücudumuz çok güzel programlanmış, besini bulunca saklar, yarın yemek yokmuşçasına bugün bulduğunu depolar. Depola depola ne oluyor? İnsan vücudu kilo alıyor. Fazla yağ tüketimi kalbe zarar veriyor ve yeni hastalıklara neden oluyor. Ekmeğin içerisinde ki glütenin zararları çok büyük, ekmek tüketimini en aza indirmelisiniz. Ayrıca ileri ki yaşlarda görülen hastalıkların belenme hataları 30’lu yaşlara kadar düştü.  O yüzden çok erken yaşlarda beslenme alışkanlığımızı düzene sokmalıyız.”

Op. Dr. Cemalettin Cihangir beslenme yanlışlıları, fazla yağ tüketim zararları, sülük tedavisi hakkında konuşurken Türk Anneler Derneği üyeleri de pür dikkat anlatılanlara kulak verdi.

 
ETİKET :   Türk anneler dernek toplantı konuşmacı Op. Dr. Cemalettin Cihangir sağlıklı beslenme bilgilendirme kocaeli

Tümü