kocaeli , 29-02-2020

Tüm Türkiye aynı anda kitap okudu

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi, 55. Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte Türkiye genelinde eş zamanlı kitap okundu

10:17:53 | 2019-03-28

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi, 55. Kütüphane Haftası kapsamında “ 81 İlde Kitap Okuyoruz” sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Bu yıl 8’incisi yapılan programa; Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adile Üğüten, Yazar Gülseren Delibaş, şube müdürleri, kütüphane personeli, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

81 İLDE AYNI ANDA 

Sabancı Kültür Merkezi Keyfinn Cafe’de saat 12.30 -13.00 arasında gerçekleşen eş zamanlı etkinliği öncesi bir açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, “ Kütüphane haftamız dolu dolu geçiyor. Bugünde 81 il aynı zamanda kitap okuyor. Kendimizi geliştirmek için bol bol okumalıyız. İlimizde özveri ile çalışan tüm kütüphaneci arkadaşlarıma,  okuma etkinliğimize gelen tüm konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. 

GENİŞ BİR KİTAP YELPAZESİ 

Kitap okumanın önemine dikkat çekerken İl Müdürü Adil Üğüten ise; “Eş zamanlı gerçekleşen etkinliğimiz kapsamında kitap, kütüphane ve okuma ekseninde farkındalık yaratmak, bu kavramları insanlara aşılayarak alışkanlık edinmelerini sağlamak istiyoruz” diye konuştu. İlgi gören etkinlikte klasik eserlerden, romanlara, çocuk hikâyelerinden, bilimsel kitaplara kadar okurlara çok geniş bir kitap yelpazesi sunuldu.
ETİKET :   Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Kütüphane Haftası kitap okuma kitap

Tümü