kocaeli , 25-06-2019

‘Süslü Kadınlar’la en renkli bisiklet turu

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisiklet kullanımına dikkat çekmek amacıyla 65 şehirde eş zamanlı düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ Kocaeli’de de büyük ilgi gördü

20:21:53 | 2018-09-23

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

 

ŞIK KIYAFETLER, RENGARENK BİSİKLETLER

Avrupa Hareketlilik Haftası içerisinde yer alan Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında İzmir’de 5 yıl önce Sema Gür tarafından başlatılan ve ardından Türkiye’nin bir çok şehrine yayılan ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ Kocaeli’de bu yıl ikinci kez yapıldı. Anıtpark’ta başlayan bisiklet turu için toplanan kadınlar şık kıyafetleriyle ve rengarenk süsledikleri bisikletleriyle dikkat çekerken, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu çevredeki vatandaşların da ilgisini çekti. Bisiklet turuna yaklaşık 100 kadın katıldı.

65 ŞEHİRDE EŞ ZAMANLI

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun Kocaeli’deki organizatörü Müjgan Sevgier, tur öncesinde konuştu. Sevgier “Kocaeli’de ikincisini düzenlediğimiz bisiklet turuna hepiniz hoş geldiniz. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Dünya Otomobilsiz Kentler Günü nedeniyle Türkiye’de 63 şehir ve Avrupa’nın birçok noktasında aynı anda bisiklet turuna çıkıyoruz. Hep birlikte arabadan in bisiklete bin diyoruz” şeklinde konuştu.

DANS ETTİLER

Anıtpark’ta başlayan bisiklet turu Yahyakaptan’da bulunan trafik eğitim merkezinde tamamlandı. Müjgan Sevgier burada bisiklet turuna katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti. Konuşmanın ardından tura katılan kadınlar çalan şarkılarla dans etti, gönüllerince eğlendiler.  

ETİKET :   süslü kadınlar bisiklet turu izmit süslü kadınlar bisiklet turu müjgan sevgier